Volkswagen Golf R príde aj ako Variant: Bude to kombi s 320 koňmi!

492
Zdroj: Volkswagen

Ostrý Golf príde aj vo verzii s miestom pre kočík. Ak by vaše dieťa vedelo zaspať iba vo vysokých rýchlostiach…

Aj vaše dieťa má problém zaspať bez smradu spálených pneumatík a revu motora? Nuž, máte šťastie. Volkswagen oznámil, že športový Golf R príde aj v kombi verzii Variant. Kočík a detská sedačka tak už nebudú prekážkou ani pri výlete na pretekársku trať.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

A teraz k podstatným veciam. Automobilka sa rozhodla uviesť športový Golf R Variant v dobe, kedy sú kombi vo všeobecnosti vytláčané masívnymi a často nepraktickými SUV. A my sme len radi, že sa vo Volkswagene nenechali odradiť.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Pohonná sústava kombi verzie bude rovnaká ako v ostrom hatchbacku. Vlastne, rovnaké bude v podstate všetko. Golf R Variant bude poháňaný rovnakým dvojlitrovým benzínovým turbomotorom s výkonom 320 koní a krútiacim momentom 420 Nm. Medzigeneračne narástol výkon o 20 koní a krútiaci moment o 20 Nm. Na stovku sa dostane za 4,9 sekundy, čo je o 0,2 sekundy horšie ako pri krátkom bratovi, ale na druhej strane ponúka batožinový priestor s objemom 611 litrov.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Sila motora sa prenáša na všetky kolesá prostredníctvom vylepšeného pretekárskeho systému 4MOTION s funkciou R-Performance Torque Vectoring, ktorú ladili priamo na nemeckom Nürnburgringu. Jej úlohou bude dynamickejšie rozdeľovať krútiaci moment medzi nápravy a zadné kolesá tak, aby bolo auto stabilnejšie a výkonnejšie. Ručička tachometra sa zastaví na rýchlosti 250 km/h alebo 270 km/h, ak si priplatíte.

Novinkou v tejto generácii Golfu R sú aj dva nové jazdné režimy. V štandarde má vodič možnosť využívať režimy Comfort, Sport, Race a Individual. Za príplatok pribudne režim Special určený na náročné pretekárske okruhy a režim Drift určený na… driftovanie. Ten bude možné zapnúť iba mimo verejných ciest. Slovenská cenovka bude začínať na úrovni 46 640 eur.

Mrkni naše nové video: