VIDEO: Policajti čelne nabúrali do prenasledovaného auta. Takto vyzerá zatýkanie v USA

1506
Zdroj: YouTube

Diaľničné naháňačky vo vysokých rýchlostiach nie sú v USA ničím ojedinelým. Čelnú zrážku s prenasledovaným autom však len tak hocikde neuvidíte.

Cesta Interstate 530 v Arkansase a unikajúci Chevrolet Camaro. Táto dvojica sa minulý mesiac postarala o nervy niekoľkých tamojších policajtov. Vodič Chevroletu sa v oblasti s maximálnou povolenou rýchlosťou 120 km/h (po prepočte) rútil približne 145 km/h. Za bežných okolností by nemuselo ísť o taký veľký priestupok, keby sa vodič nedal na útek. Naháňačka vo vysokých rýchlostiach prekračovala 208 km/h, ako ukazujú údaje z videozáznamu. Najviac dych berúce momenty však nastali až na zjazde z diaľnice, ktorým chcel vodič Camara utiecť.

Na videu nie je presne vidieť, čo sa udialo priamo pred zrážkou, no Camaro sa ocitlo v protismere so zlomenou nápravou. Pravdepodobne dostalo šmyk. Krátko predtým, ako doň policajné auto nabúralo, sa vodič rozhodol vzdať a začal vystupovať z auta. V momente nárazu mal doslova z pekla šťastie, pretože vlastné auto ho zhodilo, no neprešlo. Napriek nepríjemne vyzerajúcej kolízii sa nikto nezranil. Ako informuje portál CarBuzz, výtržník mal v dobe zatknutia iba 19 rokov.