VIDEO na pondelok: Pozrite si túto poľskú zákrutu, v ktorej sa očividne nedá nenabúrať

60794

Sú veci medzi nebom a zemou. A potom je tu Poľsko. Krajina neobmedzených možností, v ktorej lietajú Swifty, jazdia nezničiteľné pekelné stroje, alebo hitparádou rotujú overené klasiky. Najnovšie sa však do hitparády poľskosti pridala jedna záludná diaľničná zákruta na ceste DTŚ Ruda Śląska.

Táto “zákruta majstrov”, ako ju Poliaci nazývajú, má dokonca svoju vlastnú facebookovú skupinu.

Jasný víťaz: Peugeot 207

Na titulnom videu môžete vidieť video, vďaka ktorému sa táto zákruta stala opäť na chvíľu slávnou. Hlavným hrdinom je Peugeot 207, ktorý z doposiaľ nezistených príčin stratil trakciu na mokrej vozovke. Z videa to vyzerá, že šofér chcel prejsť zo stredného pruhu do ľavého, pričom to urobil trocha prudšie, ako by si (možno zjazdené?) pneumatiky želali.

Výsledný šmyk však šofér vyriešil veľmi nešťastnou kontrou, ktorá vyústila v kratší let a elegantnú piruetu, za ktorú šoférovi – v duchu našich najlepších tradícií – venujeme 8 bodov z 10. Udatnému trnavskému Peugeotu ale dávame 10 z 10 za štrukturálnu integritu jeho karosérie. Auto predviedlo skvelý ochranný výkon!

Evergreen

Táto zákruta je však pre Poliakov notoricky známa. Biely Peugeot totiž nie je ani zďaleka jediným vozidlom, ktoré padlo za vlasť v boji s odstredivými silami a náklonom, či vlhkosťou vozovky. Poliaci dokonca zrobili aj takúto peknú kompiláciu, ktorá nám padne veľmi vhod najmä v pondelky podobné tomuto. Aha:

Tak. Kto z kompilácie si podľa vás zaslúži čestné uznanie z fatálneho driftovania? Napíšte nám v komentároch!

NEPREHLIADNITE: