V texaskej fujavici používajú Fordy F-150 na napájanie domov

3449
Zdroj: Ford

Snehová víchrica, domy bez elektriny a ľudia uviaznutí v nich. Hybridný Ford F-150 zachraňuje majiteľov napájaním domov.

Výpadok elektriny môže byť celkom zábava, pokiaľ trvá chvíľu. V americkom Texase však vyčína fujavica, ktorá odpojila rodinné domy od elektriny na niekoľko dní. Mnohí obyvatelia sú na podobné situácie zvyknutí a vlastnia generátor elektriny. Kto jeden nemá, tomu postačí aj jeho hybridný Ford F-150.

Zdroj: Twitter
Zdroj: Twitter

Ak “ef stopäťdesiatka” nebola ikonou doteraz, rozhodne sa stala ikonou týmto počinom. V nakladacom priestore sa totiž nachádza séria zásuviek schopných napájať rôzne napätia priamo z batérie hybridu až do výkonu 7,2 kW. V prípade, že batéria končí, motor vygeneruje elektrinu podobne ako klasický generátor.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Ako píše majiteľ jedného z hybridných Fordov na fanúšikovskom blogu, keď vám v teplotách okolo mínus dvanásť stupňov celzia vypadne elektrina na tri dni, rozhodne nezažívate zábavu. Američan zobral niekoľko predlžovačiek a rozhodol sa napojiť základné spotrebiče na generátor v aute. Na elektrinu z Fordu bežali naraz hriankovač, kávovar, chladnička, ohrievač, televízor a niekoľko svetiel. Spotrebiče nechal bežať 10-12 hodín denne a auto vraj minulo len pár galónov paliva. Navyše, generátor na štyroch kolesách bol podstatne tichší ako generátory susedov. Zapínal sa len raz za čas vtedy, keď chcel nabiť batérie. Dobrá práca, Ford! Nie je nič lepšie ako spokojný zákazník.