Ukradli auto a v ňom dieťa! Volkswagen sa rozhodol pre krok, ktorý uľahčí vystopovanie áut

426
Zdroj: Pixabay

Chicagský incident prinútil ľudstvo zamyslieť sa. Volkswagen zareagoval ako prvý.

Píše sa koniec februára a v chicagskom predmestí Libertyville zlodeji kradnú Volkswagen aj s bábätkom na palube. Zlodeji zaútočili na tehotnú matku a odišli s jej autom. V tom momente pravdepodobne netušili, že na palube nie sú sami.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Okamžitá reakcia polície však úplne nestačila. Volkswagen nedokázal aktivovať GPS lokalizáciu auta do momentu, kým neprebehla platba za službu. Technická chyba vyústila v prieťahy pri zachraňovaní dieťaťa z auta, ktorého poloha nebola známa. Zlodejom šlo našťastie len o auto a dieťa bolo neskôr nájdené na opačnej strane mesta približne 15 kilometrov od miesta incidentu.

Volkswagen berie bezpečnosť vážne

Už v súčasnosti umožňujú procesy automobilky poskytnúť polohu auta bezpečnostným zložkám aj bez toho, aby mal majiteľ auta predplatené lokalizačné služby. Jednorazová technická chyba však prinútila Volkswagen ku kroku, ktorý ocenia mnohí američania.

Podľa riaditeľky sekcie Customer Experience vo Volkswagen USA, Rachael Zaluzec, sa automobilka rozhodla, že služby Car-Net, ktoré zahŕňajú aj lokalizáciu auta, aktivuje všetkým Američanom bezplatne. Služba sa aktivuje majiteľom od 1.6.2023 a zadarmo ju dostanú na 5 rokov.

 

Mrkni naše nové video: