Toyoty sa kríza netýka. Ponúka autá hneď a ešte aj so zľavou

2579
Zdroj: Toyota

K novému vozidlu sa v súčasnosti môžete dostať s oneskorením aj vyše roka a bez záruky výslednej ceny. Nájdu sa však i výnimky.

Či už ide o kúpu prvého nového vozidla, výmenu staršieho vozidla za modernejšie alebo prechod na iný väčší či menší typ automobilu, s kúpou to v súčasnosti záujemcovia prosto nemajú práve jednoduché. Okrem pandémie a pretrvávajúcej polovodičovej krízy sa situácia zhoršila aj vojnovým konfliktom na Ukrajine, ktorý u mnohých výrobcov spôsobil nedostatok dôležitých komponentov a obmedzenia vo výrobe.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Výsledkom tak nie sú len výrazne vyššie cenovky, ale aj fakt, že keď zamierite k predajcovi, možno vám ani nebude vedieť povedať presný dátum dodania nového vozidla alebo jeho cenovku v čase naskladnenia. To môže byť problém nielen pre bežných zákazníkov, ktorí tvoria dopyt po autách na súkromné účely, ale aj pre firmy a ich vozové parky.

Záchrana od Japoncov

Je celkom náročné pripraviť sa na fakt, že i keď sa u predajcu zastavíte ešte dnes, do auta si možno sadnete po viac ako roku čakania. Aj v týchto neľahkých časoch, keď modely zdražujú snáď každým mesiacom, sa nájde výnimka s hneď niekoľkými ihneď dostupnými modelmi. A čo viac, s nemalým cenovým zvýhodnením.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Len nedávno sme vás informovali o možnosti zaobstarať si kľúčový model prémiovej japonskej značky Lexus, kedy plnohodnotné SUV RX 300 môžete dostať prakticky bez čakania a vďaka akciovému variantu Final Edition ušetriť až 15-tisíc eur. S bohatou výbavou ho tak môžete získať za 49 900 eur. Je však potrebné sa poponáhľať, nakoľko akcia je viazaná na počet dostupných áut.

Zdroj: TS Lexus
Zdroj: TS Lexus

Svojou ponukou však dokáže zaujať i „sesterská“ Toyota. Napriek ťažkej situácii v automobilovom priemysle spôsobenej nedostatkom polovodičov sa značke aj tento rok v predajoch darí, len za prvých sedem mesiacov Toyota zaregistrovala 5 265 vozidiel a obsadila celkovo štvrtú priečku.

Reprezentatívny sedan

Japonský výrobca záujemcom poskytuje napríklad obľúbený rad Toyota Corolla sedan či populárne SUV RAV4 v benzínových verziách nielen ihneď, ale zároveň aj so slušným cenovým zvýhodnením.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Corolla sa pritom vyznačuje svetoznámou spoľahlivosťou a radí sa k vôbec najpredávanejším vozidlám sveta. V karosárskom prevedení sedan ide o skutočne reprezentatívne auto poskytujúce skvelé pohodlie a úctyhodný batožinový priestor s objemom 471 litrov. Cenové zvýhodnenie ako aj okamžitá dostupnosť sa vzťahuje na výbavy Active a Comfort.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

V základnej výbave Active dostanete inteligentný adaptívny tempomat (IACC), predné projektorové svetlá a denné LED svietenie, multimediálny systém Toyota Touch® 2 s osempalcovým displejom, šesticou reproduktorov a napríklad i podporu rozhrania Android Auto a Apple CarPlay. Vyšší stupeň k slušnému „základu“ pridáva navyše 16-palcové zliatinové disky, predné hmlové LED-ky, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, zadnú parkovaciu kameru, elektronickú parkovaciu brzdu či kožený volant.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Pod kapotou sa v prípade akciového modelu ukrýva úsporná benzínová jednotka 1.5 Dynamic Force s výkonom 123 koní spolupracujúca so šesťstupňovým manuálom. O bezpečnosť posádky sa okrem iného postará predkolízny bezpečnostný systém (PCS) s detekciou chodcov a cyklistov. Výbava Active získala zvýhodnenie 1 900 eur a k dispozícii je od 16 990 eur, zatiaľ čo vyšší stupeň so zvýhodnením takmer tritisíc eur dostanete od 17 990.

Aj pre fanúšikov terénu

Známa „RAV-ka“ na tom nie je o nič horšie, na Slovensku patrí medzi športovo-úžitkovými vozidlami k bestsellerom. Je vynikajúcou voľbou pre rodiny či zákazníkov, ktorí vyžadujú viac priestrannosti, SUV modely sú im sympatické a kde-tu využijú aj vyššiu svetlú výšku s dobrou priechodnosťou úsekov mimo spevnených ciest. Batožinový priestor ponúka objem vynikajúcich 580 litrov.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

V prípade výhradne benzínového prevedenia dostanete pohonnú jednotku 2.0 Valvematic s výkonom 175 koní spojenú so šesťstupňovým manuálom alebo prevodovkou Multidrive S.

K dispozícii je pohon predných či všetkých štyroch kolies, pričom základné prevedenie Active vás spolu s balíkom Toyota Safety Sense 2 vyjde 27 690 eur. Balík Toyota Safety Sense 2 poskytuje pokročilú bezpečnosť s automatickým prepínaním diaľkových svetiel, inteligentným adaptívnym tempomatom, predkolíznym bezpečnostným systémom s rozpoznávaním chodcov a cyklistov, asistentom udržania v jazdnom pruhu a systémom rozpoznávania dopravných značiek.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Tam však výbava SUV nekončí a už v základe získate aj Bi‑LED svetlomety (parabolické), farebný multi‑informačný TFT displej s uhlopriečkou 4,2-palca, osempalcovú farebnú dotykovú obrazovku infotainmentu s podporou Apple CarPlay a Android Auto, elektricky ovládané predné a zadné okná, vyhrievané a elektricky ovládané spätné zrkadlá a mnoho ďalšieho.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Vyšší stupeň Comfort je k dispozícii od 30 490 eur a pýši sa automatickou dvojzónovou klimatizáciou, zadnou parkovacou kamerou s dynamickými vodiacimi čiarami, vyhrievanými prednými sedadlami, inteligentnými stieračmi s dažďovým senzorom, strešnými lyžinami či napríklad parkovacími senzormi.

Zdroj: Tlačová správa Toyota