Toyota Aygo X dostala slovenské ceny! Začína pod 12 tisícami

3484
Zdroj: Toyota

Toyota predstavila slovenské ceny najmenšieho “terénneho” modelu. Aygo X je o 5 tisíc eur lacnejšia ako Yaris Cross.

Nová Toyota Aygo X je to najmenšie so zdvihnutým podvozkom, čo automobilka ponúka. Pochádza z českého Kolína a nahrádza doterajší najmenší model Aygo. Síce stále patrí do segmentu A, no ponúka oveľa viac priestoru.

Toto je nová Toyota Aygo X! Je z Česka, s atmosférou, podstatne väčšia a sexy

Tak si to rýchlo zhrňme. Aygo X je o viac ako 23 centimetrov dlhšie, o viac ako 12 centimetrov širšie, kufor má o 60 litrov viac (231 litrov) a rázvor narástol až o 9 centimetrov, čo ponúka citeľný nárast vnútorného priestoru. Navyše, toto auto si stále drží cenovku pod hranicou 12 tisíc eur. I keď ide o cenu so zvýhodnením, dostanete ho už od 11 990 eur.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Jeden motor, päť výbav

Z hľadiska motorizácie na výber príliš nebude. Aspoň zatiaľ. Aygo X dostanete s jednolitrovým benzínom s výkonom 72 koní, ktorý je spojený s kolesami prostredníctvom 5-stupňovej manuálnej prevodovky alebo automatickej CVT s plynulo meniteľným prevodom.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Pri pohľade na výbavu je výber skutočne rozmanitý. Základná verzia Active je dostupná len s manuálnou prevodovkou. Ponúkne manuálnu klimatizáciu, multifunkčný volant, klasické halogénové svetlomety, automatické ovládanie svetiel, analógový prístrojový panel, Bluetooth a mnoho ďalšieho.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Škála ďalej pokračuje výbavami Comfort, Style, Executive a Limited. V tej najvyššej vám Toyota ponúkne 9-palcovú obrazovku multimédií Toyota Touch, bezdrôtové Apple CarPlay a Android Auto, navigáciu, 4 reproduktory, interiér s oranžovým prešívaním, digitálny prístrojový panel, 18-palcové disky kolies, luxusnejšie lakovanie a ďalšie prvky bezpečnosti aj dizajnu. Výbava Limited však aj stojí viac. S manuálnou prevodovkou bude dostupná za 16 190 eur a s automatickou CVT za 17 490 eur.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Aby toho nebolo málo, pre milovníkov vetra vo vlasoch a letných mesiacov bude dostupná aj plátenná strecha. K výbave Executive alebo Limited ju budete môcť získať za 700 eur. Celý cenník nájdete TU.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota