Toyota a Lexus lámu rekordy. Dostali sa medzi najpredávanejšie značky na Slovensku

1158
Zdroj: František Pisarovič

Predaje Toyoty a Lexusu sú najlepšie v histórii Slovenskej republiky. V jednej z kategórií sú medzi tromi najlepšími značkami.

Rok 2021 bol poznačený situáciou okolo koronavírusu. Napriek tomu sa však niektorým automobilkám darilo. Dvojička Lexus a Toyota za tento rok predali až 6886 vozidiel, čím pokorili svoje osobné rekordy. Doteraz sa ani v jednom roku nepodarilo predať toľko áut týchto značiek.

Cenovo dostupnejšia Toyota v roku 2021 predala 6642 nových áut, čo ju vyšvihlo na celkovo piatu priečku. Ku koncu roka však útočila aj na zlato. Vo firemnom segmente jej patrí tretie miesto. Medziročný nárast predaja predstavoval až 15% a až dve tretiny áut mali hybridnú motorizáciu. V prípade Lexusu bolo až 94% vozidiel hybridných.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Z pohľadu zákazníckych objednávok sme prekonali historický míľnik 10 000 vozidiel. Je to pre nás všetkých v rodine Toyota na Slovensku obrovský záväzok a verím, že aj v roku 2022 budeme schopní poskytovať kvalitné produkty a služby, na ktoré sú zákazníci značiek Toyota a Lexus zvyknutí. Za každoročnými úspechmi a postupným rastom značky Toyota na Slovensku vďačíme našej pripravenosti na meniace sa prostredie spôsobené emisnými normami v Európe, filozofii značky, v ktorej je zákazník vždy na prvom mieste, ale tiež kvalitnej sieti autorizovaných partnerov na Slovensku, ktorá sa minulý rok rozrástla, pričom ďalšiu expanziu a skvalitnenie služieb plánujeme aj v roku 2022,“ povedal generálny riaditeľ Toyota a Lexus SR Milan Kočka.

Medzi najpredávanejšie modely sa radili Toyota Corolla, RAV4 a Yaris. Z prémiového Lexusu prvé priečky obsadili modely NX, RX a ES. V tomto roku sa však predajnosť jednotlivých modelov môže zmeniť s príchodom nových modelov. Určite by ste si nemali nechať ujsť model Aygo X, Corolla Cross, GR86 a prvý batériový bZ4X. Novej edície sa dočká Toyota RAV4 s výbavou Adventure a model Hilux vo výbave GR Sport. Na slovenský trh dorazia aj prvé vozidlá novej generácie modelu Lexus NX a prvého batériového elektromobilu Lexus UX 300e.

Mrkni naše nové video: