Toto je Subaru Crosstrek: Zabudnite na XV, pripravte sa na e-boxer

969
Zdroj: Subaru

Zabudnite na Subaru XV, pripravte sa na Crosstrek. Nová generácia priniesla nové meno a štvorkolku už v základe.

Fanúšikovia Subaru dostali na konci minulého mesiaca nový dôvod na radosť. Model XV priniesol svoju novú generáciu a zmenil meno. Po novom ho nazývajte Crosstrek. Zatiaľ je auto predstavené iba v japonskej špecifikácii. Na základne technických údajov je však jasné, že zostáva pri koreňoch. Ponúkne pohon všetkých kolies a aj motor e-Boxer.

Zdroj: Subaru
Zdroj: Subaru

V porovnaní so súčasným XV je Crosstrek o zanedbateľných 5 milimetrov kratší, o 15 milimetrov nižší a s rázvorom, ktorý Japonci natiahli o 5 milimetrov. Klesla aj svetlá výška, a to z 220 na 200 milimetrov. Nižšie vonkajšie rozmery a väčší rázvor sú ideálnym receptom k maximalizácii úžitku z auta. Otázne len je, či si relatívne drobné zmeny v rozmeroch zákazníci všimnú.

Zdroj: Subaru
Zdroj: Subaru

Pod kapotou (aspoň japonskej špecifikácie) sa bude skrývať mild-hybridný atmosférický štvorvalec e-Boxer s aktuálne neznámym výkonom. Ak by sme však mali vychádzať s predošlej verzie, jeho výkon sa bude pohybovať na úrovni okolo 150 koní. Chýbať nebude ani permanentný symetrický pohon všetkých kolies, ktorý je pre Subaru pečaťou.

Zdroj: Subaru
Zdroj: Subaru

Na palubu Subaru umiestni aj nová generácia bezpečnostného systému EyeSight, ktorý prostredníctvom dvoch kamier vytvára 3D obraz situácie pred autom podobne ako ľudské oči. Na základe záznamu potom ovláda bezpečnostné systémy. Nový Crosstrek sa v Európe objaví už čoskoro.

Mrkni naše nové video: