Toto je nová Škoda Octavia Pro. Ponúkne priestor Superbu, má to však háčik

18457
Zdroj: Motor1.com

Predstavovať vám Škodu Octavia skutočne nemusíme. O Škode Octavia Pro ste však pravdepodobne nikdy nepočuli. Niet sa čomu čudovať, ide o model vyhradený len pre čínsky trh a od bežnej Octavie sa prakticky odlišuje len zväčšeným rázvorom kolies a dlhšími zadnými dverami.

Ak by sa našiel blázon, ktorý by spochybňoval priestor na kolená zadných pasažierov tohto bestselleru českej automobilky, Škoda pre neho má odpoveď v podobe letenky do Číny.

Kaliber 64

Táto Octavia s trocha upravenými mierami má rázvor predĺžený o 44 milimetrov v porovnaní s európskou verziou auta. Akoby to nestačilo, na zvýraznenie jej športového talentu (ak tam nejaký je) použili Číňania nárazníky z modelu RS.

Zdroj: Motor1.com
Zdroj: Motor1.com

Celková dĺžka vozidla je spolu 4 753 milimetrov a musíme povedať, že to proporciám Octavie trocha, i keď nie výrazne, pomohlo. Pomohlo aj niekoľko nových, žiarivých farieb v kombinácii s čiernymi krytmi spätných zrkadiel a diskami kolies s veľkosťou až 18 palcov.

Takáto Octavia má pre Európana veľmi zaujímavú špecifikáciu. Predovšetkým je tu 1,4-litrový prepĺňaný motor TSI, no bez plug-in hybridnej sústavy a s výkonom 110 kilowattov (150 koní). Na predné kolesá posiela výkon cez sedemstupňové DSG, zadné kolesá kopírujú povrch o niečo lepšie, ako bežné európske verzie, pretože sú vybavené odpružním typu multi-link. To znie zaujímavo, že?