Tesla aj v kríze zaznamenáva zisk. Vďačí za to jednému z modelov

943
Zdroj: Yahoo News Singapore

Automobilka Tesla v 1. kvartáli roku 2020 pozitívne prekvapila. Aj napriek koronakríze zaznamenala zisk.

Čistý zisk automobilky Tesla za tri mesiace od januára do marca dosiahol 16 miliónov USD (14,76 milióna eur) oproti strate 702 miliónov USD v rovnakom období vlani, uviedol koncern miliardára Elona Muska v stredu (29. 4.) po zatvorení burzy.

Zdroj: Telegraph
Zdroj: Telegraph

To bol už tretí ziskový štvrťrok po sebe, čo sa Tesle od jej založenia v roku 2003 doteraz ešte nikdy nepodarilo. Tržby medziročne vzrástli o 32 % na 5,99 miliardy USD.

Problémom sa nevyhýba

Kvartálne výsledky výrazne prekonali očakávania analytikov a akcie Tesly v poburzovom obchodovaní dočasne vyskočili až o 10 %. Akcie Tesly sa tento rok posilnili už o vyše 90 %.
Koronakríza však spôsobila problémy aj Tesle, ktorá najprv musela dočasne zastaviť produkciu v Číne, a potom musela zatvoriť aj svoj kmeňový závod vo Fremonte. Navyše reštriktívne opatrenia na zastavenie šírenia nového koronavírusu mali zrejme negatívny vplyv aj na predaj.

Zdroj: Electrek
Zdroj: Electrek

Aj napriek tomu dodala Tesla zákazníkom viac áut, než sa očakávalo. Dodávky v 1. kvartáli medziročne stúpli o 40 % na 88.500 vozidiel. Koncern v prvých troch mesiacoch vyrobil 102.672 áut, z toho väčšina pripadá na Model 3. Tesla v liste akcionárom zdôraznila, že koronakríza predstavuje veľkú neistotu týkajúcu vývoja v budúcnosti. “Dá sa len ťažko predpovedať, kedy sa produkcia áut a globálny dodávateľský reťazec vrátia na niekdajšie úrovne.”

Zdroj: TASR

NEPREHLIADNITE: