Takže to vyzerá, že Mazda 3 nakoniec dostane turbo! Hothatch to ale nebude

3213
Zdroj: Redakcia

Ak to tu trocha sledujete, tak viete, že Mazdu 3 u nás v redakcii dosť milujeme. Je to svojské a nezvyčajné vozidlo, ktoré delikátne jazdí a rovnako dobre vyzerá – jej najsilnejšia motorizácia však dáva „len“ 180 koní, čo je na dnešné pomery triedy skrátka málo. To sa však má zmeniť.

Informoval o tom server Jalopnik, a Jalopnik je jedna z tých stránok, ktorá si väčšinou nevymýšľa. Informácia o novom motore má pochádzať z overených zdrojov dealerského prostredia Mazdy pre severnú Ameriku.

Mazda 3 Skyactiv-X test AUTOGRATIS
Zdroj: Autor
Zdroj: Autor

Bude aj v Európe?

Hneď sa teda ponúka otázka, čo je to za motor – a či bude ponúkaný aj v Európe, kde sedíme na emisiách asi ako Kočner v cépézetke. To je zatiaľ otázne, lebo napríklad v USA môžete mať Mazdu 3 aj s atmosférickým 2,5-litrovým agregátom. Ten u nás zostáva vyhradený pre väčšie modely.

Mazda 3 Skyactiv-X test AUTOGRATIS
Zdroj: Autor
Zdroj: Autor

Táto americká hypotéza vychádza z predpokladu, že v dealerských dokumentoch sa nachádzala zmienka o mnohých modeloch – vrátane niečoho s názvom „Mazda 3 HB PP TURBO“. HB značí typ karosérie „Hatchback“, TURBO si domyslieť viete, no PP… Čo môže byť PP? Performance Package? Premium Package? Polypropylén?

TEST: Mazda 3 Skyactiv X | Charakter

Posledné asi nie, no ostatné to byť môžu. Na danom tajomnom dokumente sa podľa Jalopniku tiež uvádza, že daná motorizácia bude k dispozícii výhradne so šesťstupňovým automatom a pohonom všetkých štyroch kolies. No a to je jednoznačne zlá správa – nie preto, že by bol automat v Mazde zlý, no skrátka preto, lebo ten manuál je excelentný. Bože, to je taká prevodovka, že by som ju najradšej nosil na krku namiesto tváre.

Mazda 3 Skyactiv-X test AUTOGRATIS
Zdroj: Autor
Zdroj: Autor

Mazda, samozrejme, všetky tieto informácie zatiaľ odmietla komentovať, čiže realita zostáva stale pod rúškom tajomstva. Vyzerá to však, že trojka dostane viac sily, čo je jednoznačne skvelá správa. Tešíme sa!

NEPREHLIADNITE: