Športový model, ktorý nie je pre nás. Pozrite si toto chrumkavé Hyundai Elantra N

475
Zdroj: Hyundai

Hyundai predstavil ďalší športový model vo svojom portfóliu. Model Elantra N však nebude pre nás.

Hyundai nám so svojou ofenzívou ostrých modelov pravidelne zdvíha adrenalín a núti nás usmievať sa. Do portfólia športových i30 N, i20 N a Kona N teraz pribudol nový model. Elantru môžete poznať z počítačových hier alebo z dovolenky v USA, rozhodne však nie zo európskych ciest. A tak to aj ostane. Bohužiaľ.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Dizajnový jazyk kórejskej automobilky je rovnaký aj za veľkou mlákou. Masívna predná maska je podčiarknutá červenou líniou v prednom nárazníku a ostrým spojlerom vzadu. Elantra N je oproti bežnej verzii znížená o 10 milimetrov a v interiéri nájdete špeciálne športové prvky. Športový volant, športové sedadlá a aj nové ukazovatele v rámci infotainmentu poskytnú dokonalý dynamický zážitok.

Pod kapotou sa nachádza dvojlitrový beznínový turbomotor s výkonom 276 koní a krútiacim momentom 391 Nm. Komu by takýto motor nestačil, dostane možnosť prehrávať do kabíny napríklad aj zvuk motora TCR. Okrem tohto výkonného motora dostane elektronicky riadený športový diferenciál a nový podvozok. Nechýbať budú ani väčšie pneumatiky a výkonnejšie brzdy. Len škoda, že za týmto autom by sme museli vycestovať.

Mrkni naše nové video: