Špeciálny Nissan GT-R od Italdesignu ide do výroby!

130

Z prototypu, ktorý bol predstavený na „Festivale rýchlosti“ v anglickom Goodwoode, padali všetci na zadok a ešte pekných pár dní po odhalení z neho padali aj internety. Ohlasy skrátka prekonali všetky očakávania, a tak padlo rozhodnutie, že sa toto auto stane realitou.

Vedeli ste, že prvý Nissan s označením GT-R vznikol pred 50 rokmi? V rovnakom čase vzniklo aj turínske dizajnové štúdiou Italdesign. Tieto dve renomované spoločnosti v automobilovom priemysle sa rozhodli osláviť toto významne jubileum spoločne. Vznikol prototyp, ktorého dizajn navrhlo štúdio Italdesign a technický základ pochádzal z Nissanu GT-R Nismo.

Aj keď je auto krásne, nevenovali sme mu veľa pozornosti. Očakávali sme, že ako u väčšiny krásnych prototypov to vo fáze prototypu aj skončí. Toto auto však zjavne nedalo spať viacerým bohatým ľuďom. Dobiedzali dovtedy, až kým nepresvedčili kompetentných. Vyrobia 50 kusov!

„Reakcie fanúšikov vozidiel Nissan z celého sveta a potenciálnych záujemcov o model GT-R50 výrazne prekonali naše očakávania,“ uviedol Bob Laishley, riaditeľ globálneho programu športových vozidiel v spoločnosti Nissan. „Táto päťdesiatka vozidiel, prostredníctvom ktorých oslávime 50 rokov modelu GT-R i 50 rokov spoločnosti Italdesign, bude predstavovať živú a funkčnú poctu priekopníckym technológiám spoločnosti Nissan a jej bohatému odkazu v oblasti športových vozidiel, ktorý pretrvá dlho do budúcnosti.“

Zákazníci, ktorí by model GT-R50 radi vlastnili, môžu navštíviť web www.GT-R50.nissan a kontaktovať spoločnosť Italdesign, aby im vytvorila vozidlo na mieru. Dodávky vozidiel začnú prebiehať v roku 2019 a pokračovať v roku 2020. Cena modelu GT-R50 by Italdesign s výkonom 720 koní vyladeného divíziou Nismo sa začína na 990 000 eur bez dane a doplnkov.