Škoda prinesie na nitriansky autosalón SUV Kamiq, hybridný Superb iV a dostupný elektromobil

1547

Hlavnou hviezdou značky Škoda na nitrianskom autosalóne bude model Škoda Kamiq, ktorý sa predstaví fanúšikom značky a návštevníkom podujatia hneď v niekoľkých variantoch. Vozidlom Škoda Kamiq rozširuje Škoda úspešnú ponuku vozidiel SUV na Slovensku o tretí model a po prvý raz tak dopĺňa silne rastúci segment mestských SUV. 

Sme radi, že sa nám podarilo pre blížiaci sa nitriansky autosalón zabezpečiť hneď niekoľko variantov už teraz mimoriadne populárneho modelu Škoda Kamiq. Okrem tých, ktoré budú vystavené na stánku značky ŠKODA sme si pripravili štvoricu ďalších, ktoré si budú môcť návštevníci v rámci testovacích jázd vyskúšať,“ uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Model Škoda Kamiq Monte Carlo sa predstavil len pár týždňov dozadu na frankfurtskom autosalóne

Ďalej dodáva: „Predaj nášho najnovšieho prírastku do rodiny SUV sme spustili iba nedávno, no už teraz vieme povedať, že Kamiq vyvoláva obrovský záujem. Verím preto, že prítomnosť nášho úplne nového modelu návštevníkov autosalónu poteší. Okrem toho máme ešte jednu dobrú správu, a síce, že Kamiq bude dostupný vo všetkých motorizáciách už počas októbra. Vo variante CNG pribudne už začiatkom budúceho roka.

Kamiq pokračuje v nastolenom dizajnovom jazyku

Dvojdielne predné svetlomety so svetlami pre denné svietenie umiestnené hore však vytvárajú nový, špecifický dizajnový prvok. Vozidlo Škoda Kamiq, ktorého dĺžka je 4 241 mm, je kompaktnejšie než oba väčšie modely SUV Karoq a Kodiaq.

Vďaka zvýšenej pozícii sedadiel sa tak skvele hodí nielen do každodenného mestského života. Zároveň, ako je pre značku Škoda typické, stanovuje meradlá v oblasti ponuky priestoru v segmente mestských SUV.

Svieži vietor v triede mestských SUV

Vďaka zvýšenej svetlej výške, robustným prvkom karosérie a veľkým kolesám s priemerom od 16″do 18″ pôsobí vozidlo Škoda Kamiq mohutne. Napriek kompaktným vonkajším rozmerom vzbudzuje nové SUV robustný a zároveň športový dojem. Originálny vzhľad vozidla charakterizujú špecifické prvky, napríklad precízny tvar kapoty motora, ktorá autu prepožičiava nezameniteľný vzhľad a zvýrazňuje vlastnú identitu.

Ako prvý model značky Škoda má delené LED predné svetlomety so svetlom pre denné svietenie umiestneným nad hlavným svetlometom. Vo fullLED variante svetiel je Kamiq vybavený prednými a zadnými dynamickými smerovými svetlami. Panoramatická strecha je ponúkaná na želanie. Na piatych dverách má Kamiq, rovnako ako všetky nové modely značky Škoda, namiesto loga nápis Škoda.

Elektrická budúcnosť značky ŠKODA

Na návštevníkov nitrianskeho autosalónu tiež čaká predstavenie riešenia elektromobility. Elektrizujúca expozícia stánku značky Škoda počíta s prítomnosťou nových modelov, ktoré sú súčasťou novej rodiny iV spájajúcej elektrifikované vozidlá a riešenia v oblasti mobility. Písmeno „i“ označuje hneď niekoľko skvelých vlastností, ktoré charakterizujú vozidlá Škoda  iV – „inovatívne“, „inteligentné“, „ikonické“ a „inšpiratívne“.

Pod touto značkou sa nadšencom elektromobility predstaví nový Superb iV s plug-in hybridným pohonom a prvé plne elektrické vozidlo Škoda Citigo e s dojazdom až 260 km podľa normy WLTP.

Okrem trojice modelov Kamiq a noviniek s elektrifikovaným pohonom Superb iV a Citigo e si na stánku značky Škoda fanúšikovia značky tiež budú môcť detailne prehliadnuť modely SCALA (Style 1.0 TSI), OCTAVIA RS (RS, 2.0 TSI), FABIA COMBI (Style, 1.0 TSI), KAROQ (Sportline, 2.0 TSI) či SUPERB COMBI SCOUT (Scout, 2.0 TDI).

Mrkni naše nové video: