Škoda odhaľuje detaily svojho kompaktného SUV Karoq

344

Po fotografiách nového Karoqu s maskovaním sme sa od mladoboleslavskej automobilky dočkali ďalšieho odhalenia. Tentokrát nám Škoda ukazuje detaily svojej pripravovanej novinky. Konkrétne si môžeme prezrieť svetlomety a niektoré prvky interiéru.

Ako si môžeme všimnúť predné svetlomety sú inšpirované umením českých sklárov a zdobia ich línie, ktoré pripomínajú riasy. Zadný pár svetlometov je delený, vnútorná časť je integrovaná do veka kufru. Tvar zadných svetiel pripomína pretiahnuté písmeno C, vďaka čomu bude Karoq v noci ľahko rozpoznateľným.

Už dávnejšie vieme, že kompaktné SUV je 4 382 mm dlhé, 1 841 mm široké a 1605 mm vysoké. Rázvor náprav dosahuje 2 638 mm, v prípade verzie s pohonom všetkých štyroch kolies o 8 milimetrov menej. Práve rozmery naznačujú, že nový Karoq bude priestranný aj v interiéri. Základný objem batožinového priestoru dosahuje 521 litrov, rozšíriť ho možno až na 1 810 litrov, ak sklopíme zadný rad sedadiel.

V interiéri nebude chýbať ani dotykový displej infotainment a novinkou bude LED osvetlenie interiéru. Vodič bude mať podľa nálady na výber desať farebných odtieňov s možnosťou meniť intenzitu osvetlenia.

Škoda odhalí model Karoq už 18. mája vo švédskom Stockholme.