Obrie sklady náhradných dielov značky Škoda garantujú dodávky aj počas krízy

1320
Zdroj: Škoda

Aj napriek tomu, že výroba v českých závodoch značky kvôli aktuálnej situácii stojí, nemusia mať zákazníci značky žiadne obavy o zásobovanie svojich vozidiel originálnymi dielmi. Škoda Part Center v Mladej Boleslavi zásobuje servisy vo viac ako 94 krajinách sveta a zaisťuje tak mobilitu nielen zákazníkov, ale aj zložiek integrovaného záchranného systému.

Od 18. marca 2020 je výroba vozidiel a ich súčiastok v českých závodoch Škoda Auto zastavená. Aj predaj vozidiel je kvôli preventívnym opatreniam proti šíreniu choroby COVID-19 v mnohých krajinách silne obmedzený – prevažná väčšina servisov však zostáva pre zákazníkov otvorená.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Škoda Parts Center (ŠPC) zásobuje servisných partnerov mladoboleslavskej značky všetkými originálnymi dielmi aj počas pandémie koronavírusu, aby sa mohli čo najlepšie postarať o vozidlá zákazníkov v tejto zložitej situácii. V rámci 20 najdôležitejších trhov je v súčasnosti v prevádzke približne 77 % všetkých autorizovaných servisov.

Záruka mobility

Aby po celom svete zostali milióny vozidiel mobilné, funguje ŠPC teraz opäť v trojsmennej prevádzke. V čase, kedy kríza v Českej republike vrcholila, tu fungovala iba dvojsmenná prevádzka, aby bolo možné zaistiť bezkontaktnú logistiku. Dočasne tak pracovalo 150 z obvyklých 600 zamestnancov. Ochrana zamestnancov a dodávateľov pred nákazou koronavírusom je aj naďalej prioritou.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Z tohto dôvodu tu výrobca v spolupráci so sociálnym partnerom Odbormi KOVO prijala rozsiahle bezpečnostné opatrenia spoločne s doplňujúcimi hygienickými a ochrannými predpismi. Pred začiatkom smeny sa zamestnancom ŠPC meria náhodne telesná teplota. Automobilka naďalej poskytuje zamestnancom v závislosti od druhu práce buď respirátory alebo rúška. Na každom pracovisku sú navyše pripravené dezinfekčné prostriedky a zamestnanci sú prostredníctvom jasne viditeľných ukazovateľov informovaní o správnych hygienických postupoch.

27,5 futbalového ihriska

S celkovou plochou 180 000 metrov štvorcových je ŠPC v Mladej Boleslavi najväčším skladom dielov v Čechách. Ako jeden z iba troch európskych centrálnych skladov koncernu Volkswagen zohráva zásadnú úlohu pri zásobovaní dielmi pre celý koncern.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Denne zo ŠPC odchádza približne 90 nákladných vozidiel s originálnymi dielmi – pred obmedzeniami spojenými s koronavírusom ich bolo približne 190. Počas bežnej prevádzky Škoda Parts Center posiela denne približne 28 000 zásielok s originálnymi dielmi a príslušenstvom do viac ako 100 krajín celého sveta.