Revolúcia? Táto automobilka vám dá záruku aj na 9-ročné auto z bazáru

3719
Zdroj: Photodune.com

Ak sa o auto staráte, táto automobilka vám dá záruku až 10 rokov. A nezáleží na tom, či ste prvým majiteľom.

Japonská Toyota je známa svojou kvalitou a spoľahlivosťou, ale toto tu ešte nebolo. V rámci programu Relax sa rozhodla poskytnúť záruku až do 10 rokov alebo 160 tisíc kilometrov každému bez rozdielu. Či ste taxikárom alebo jazdíte len v nedeľu do kostola, stačí, aby ste spĺňali jedinú podmienku. Svoje pravidelné prehliadky musíte absolvovať v autorizovanom servise.

Program Relax sa bude týkať každého auta. Spaľovákov, hybridov a aj vodíkovej Mirai. Zdroj: František Pisarovič 
Zdroj: František Pisarovič

Funguje to veľmi jednoducho. Toyota tak verí svojim zamestnancom, že za každú pravidelnú prehliadku u nich vám predĺži záruku o jeden rok. Ak vám teda uplynuli zákonné 2 roky a vy ste ani raz nevynechali kontrolu v autorizovanom servise, automaticky dostanete tretí rok navyše. Ak aj potom ostanete Toyote verní, odmení vás ďalším rokom. A tak ďalej.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Záruka 10 rokov je ojedinelá, ale už sme ju videli. Aby sa však záruka dedila z majiteľa na majiteľa, to je unikátne. Ak sa predošlý majiteľ roky staral o svoje auto dôkladne, záruka sa presúva na vás. Auto je teda kryté skutočne až 10 rokov bez ďalších háčikov. I keď jeden to predsa len má. Že na Slovensku sme sa (snáď len zatiaľ) nadchli zbytočne. Program Relax na Slovensku nanešťastie nemáme. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, držíme však tomuto produktu obe palce na všetkých končatinách!