Škoda Fabia Sedan sa vracia! Bude sa však volať inak a u nás to bude rarita

3960
Zdroj: Škoda Auto

Začalo to byť celkom jasné už po prvých fotografiách jej interiéru, no až teraz do seba všetky dieliky skladačky správne zapadli. Reč je o Škode Slavia, novom sedane pre indický trh, ktorý sa zjavne inšpiroval v menšej, hatchbackovitej Fabii. Ide tak v podstate o novodobú Fabiu Sedan, ktorá je z 95 percent vyrobená v Indii.

Slavia doplní špecifickú modelovú paletu pre stále sa rozvíjajúcu krajinu a pristane vedľa výhradne indického modelu Kushaq, ktorý hierarchicky predbehne.

Zdroj: Škoda Auto
Zdroj: Škoda Auto

Lokálna a elegantná

S LED svetlami vpredu a vzadu, digitálnym prístrojovým panelom a 10-palcovým dotykovým displejom však Slavia spĺňa štandardy nielen indických áut pre rok 2022. Má dokonca ambientné osvetlenie a kožou potiahnuté ventilované predné sedadlá. S európskymi Škodami ju spája aj vysoká úroveň praktickosti, ktorú by ste od Škody očakávali, ako napríklad 521-litrový batožinový priestor rozšíriteľný na 1050 litrov sklopením zadných sedadiel.

Zdroj: Škoda Auto
Zdroj: Škoda Auto

Pod kapotou nie sú žiadne diesely, keďže k dispozícii budú iba benzínové agregáty 1,0 TSI a 1,5 TSI. Trojvalcový agregát má výkon 85 kilowattov (115 koní) a krútiaci moment 175 Newtonmetrov prenášaný na prednú nápravu prostredníctvom šesťstupňového manuálu alebo voliteľného automatu s rovnakým počtom prevodových stupňov. Ak sa rozhodnete pre štvorvalec, získate známych 110 kW (150 koní) a 250 Nm, prenášaných prostredníctvom šesťstupňového manuálu alebo sedemstupňového DSG.

Škoda Slavia, ktorá jazdí na lokalizovanej platforme MQB-A0-IN, bude vyrábaná v Pune s až 95 percentami komponentov získaných od miestnych dodávateľov.