RÝCHLOVKA: Nový Citroën C5 Aircross pod Tatrami

713

S podvozkom vybaveným systémom Citroën Advanced Comfort je nové C5 Aircross podľa automobilky najpohodlnejším SUV nielen vo svojom segmente. Súčasťou podvozku je aj odpruženie s tlmičmi a hydraulickými dorazmi Progressive Hydraulic Cushion (premenná tuhosť v závislosti od zdvihu kolesa). K dosiahnutiu maximálneho jazdného komfortu napomáhajú sedadlá Advanced Comfort, ktoré majú za úlohu redukovať nerovnosti.

Nové SUV C5 Aircross je dlhé 4500 mm, široké 1840 mm a vysoké 1670 mm. Rázvor činí  2730 mm. Objem batožinového priestoru ponúkne 580 až 720 litrov.

citroen C5 aircross AUTOGRATIS

Takmer 4×4

Automobil disponuje systémom Grip Control, ktorý je známy už z vozidiel PSA. V C5 Aircross sa dočkal vylepšenia, avšak pohon všetkých kolies úplne nenahradí.

Diesel aj benzín identickým výkonom

Pod kapotou možno očakávať dve benzínové a dve dieselové motorizácie. Základ bude tvoriť benzínový trojvalec s označením 130 PureTech spriahnutý s manuálnou prevodovkou. Výkonnejšia verzia motora PureTech 180 bude v ponuke iba s automatickou prevodovkou. Dieselovú ponuku potom budú tvoriť BlueHDi 130 a 180. Slabšia verzia bude dostupná s manuálom – za poplatok aj s automatom, výkonnejšia verzia výhradne len s 8-st. automatickou prevodovkou. V priebehu tohto roka možno očakávať aj verziu Plug-in hybrid PHEV s výkonom 300 koní.