Renault Espace F1 sa vracia! Teda, minimálne na týchto krásnych skicách

1229

Pôvodný Renault Espace F1 z roku 1994 je bez preháňania naše obľúbené MPV. Okrem toho, že je praktické, vyzerá super a ešte k tomu ho vyrobila Matra, má medzi dvomi zadnými sedadlami uložený desaťvalec z Formule 1. Nezávislý grafik al3x.blend si myslí, že ide o ideu, ktorú treba znovuzrodiť.

A my nenamietame. Šikovný grafik zobral aktuálnu generáciu Renaultu Expace, vozidla, ktoré sa už ďalšej generácie pravdepodobne nedočká a pokúsil sa ukázať, ako by vyzeral v roku 2021.

Zdroj: Facebook @ Laurent Schmidt

Retro podľa nášho gusta

Renaultu sa darí. Teda, minimálne sa mu v poslednom čase darí zaujať našu pozornosť cool retro konceptami a dodávkami bez B-stĺpika, preto nevidíme dôvod na to, aby nepostavili opäť aj Espace so v strede uloženým motorom z Formule 1.

Zdroj: Facebook @ Laurent Schmidt

Ktovie, aký agregát by automobilka zvolila tentoraz, no je celkom isté, že by mal približne polovičný počet valcov než jeho predchodca Williams-Renault FW15C s 3,5-litrovým objemom a výkonom cez 800 koní.

Vadila by nám mezdi zadnými sedadlami 1,6-litrová prepĺňaná V6? Obávam sa, že asi ani nie. A ak máte lepší nápad, nezabudnite sa nám pochváliť v komentároch.

Mrkni naše nové video: