Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic Edition: Zamatová explózia

70

Priznám sa, že už dávno som nebol nútený napísať takto dlhý nadpis. Range Rover Velar SVAutobiography však nie je sranda. Nestačí naň ani stuttgardská zbraň Mercedes-AMG GLC63. No a štýlom je teda v úplne inej galaxii ako „suchý Nemec“.

Range Rover s motorom z najsilnejšieho kupé Jaguar F-Type R sme síce čakali, no pripravený na 405 kW/542 koní v malom SUV jednoducho nie ste nikdy.

Jadrové fondue

Pod kapotu najštýlovejšieho Land Roveru sa nečakane nasťahoval 5-litrový motor V8 preplňovaný kompresorom. Ten produkuje šialený výkon a krútiaci moment 680 Nm. Velar SVAutobiography dokáže vystreliť až na intergalaktických 275 km/h.

No a vtipy bokom. Nemôžete napchať kompresorom preplňované Jaslovské Bohunice do malého SUV bez seriózneho tuningu. Do ladenia jazdných vlastností a techniky bolo investovaných 64-tisíc hodín. Nechýbajú obrie vrzdy s priemerom kotúčov 395 milimetrov na prednej a 396 na zadnej náprave v 21-palcových diskoch. Za príplatok si však môžete objednať obrie 22-ky.

Štýl

Diskrétny dojem kazia tak maximálne červené brzdové čeľuste, no za príplatok ich môžete skryť pred svetom do temnej čiernej. Agresívnu limitovanú verziu rozoznáte od bežnej sériovky podľa nabrúsenej prednej masky s väčším prívodom vzduchu do chladiča či vďaka štvorici koncoviek výfuku.

HyperFocal: 0

V extrémne elegantnej kabíne nájdeme menší športový volant. K dispozícii je taktiež balík karbónovej povrchovej úpravy, no ale čo sme hádam nejakí barbari? S cenovkou od 86-tisíc britských libier však nepôjde o príliš frekventované auto.