Prototyp Lamborghini Countach je späť. Postavili ho nanovo pre významného zberateľa

2046
Zdroj: Lamborghini

Prototyp je vytvorený presne podľa pôvodných plánov.

Presuňme sa 50 rokov nazad. Jedenásteho marca 1971 predstavila automobilka prototyp vozidla, ktoré spustí medzi priaznivcami motorizmu kultúrnu revolúciu. Na autosalóne v Ženeve sa prvýkrát objavilo Lamborghini Countach LP500 Prototype. Verzia LP500 sa ale do produkcie nedostala. K zákazíkom sa dostali verzie LP400 a spomínaný prototyp obetoval svoj život v rámci crash testov. Dvanásťvalec a nožnicové dvere… Jednoducho legenda.

Zdroj: Lamborghini
Zdroj: Lamborghini

Na tom istom autosalóne sa ukázala aj prepracovaná Miura, ktorá ale médiá už vôbec nezaujímala. Countach totiž všetkým vyrazil dych. Nikto nemohol tušiť, že z tituliek časopisov sa Countach okamžite dostane na steny detských izieb po celom svete.

Úspech a posolstvo tohto auta žije až dodnes. V roku 2017 oslovil nemenovaný zberateľ automobilku s požiadavkou na znovupostavenie prototypu LP500. V automobilke mu vyšli v ústrety. Zobrali teda staré plány a nákresy, oslovili pôvodných dodávateľov a dali sa do práce. Celý remake prototypu je postavený ručne za použitia dielov zo skladu, reštaurovaných dielov alebo dielov, ktoré boli vyrobené na základe pôvodných plánov.

Zdroj: Lamborghini
Zdroj: Lamborghini

2000 hodín trvalo postavenie karosérie, 25 000 hodín na celkové znovupostavenie Countachu. Automobilka nepovedala, čo sa pod kapotou prototypu nachádza. Ale keďže im išlo o čo najväčšiu podobnosť, s maximálnou pravdepodobnosťou tam bude 5-litrový dvanásťvalec.

Mrkni naše nové video: