Porsche Taycan Turbo S pokorilo rýchlostný rekord… V interiéri

1588
Zdroj: Porsche

Šialene výkonný elektromobil od Porsche sa stal najrýchlejším interiérovým autom na svete.

Niektoré rekordy sú smiešne, z iných nám doslova padá sánka. Pri tomto sa dejú obe veci naraz. Porsche Taycan je prvým elektromobilom značky a hneď láme rekordy naprieč kategóriami. Vedeli ste o tom, že Taycan Turbo S je najrýchlejším štvordverovým elektromobilom na Nurnburgringu? Vedeli ste, že Taycan Turbo S prekonal rekord v neprerušovanom drifte na elektromobile? Rovnako drží elektromobilové prvenstvo na americkom okruhu Road Atlanta. O tom, že autá sa pretekajú aj v interiéri, ste pravdepodobne ani netušili. Nuž, aj tam Taycan dominuje.

Uprostred vyprázdnenej výstavnej haly v New Orleans sa rozhodlo o novom držiteľovi titulu. Na šmykľavej epoxidovej podlahe, kde v prípade šmyku hrozí okamžitý náraz. Ísť rovno môže znieť ako úloha pre amatéra. Leh Keen rozhodne amatér nie je a automobilka vedela, prečo do auta posadila práve jeho.

Titul vyfúkli Fordu

Pôvodným držiteľom titulu najrýchlejšie idúceho auta v interiéri bol Ford. Ten stanovil rekord so špeciálne upravenou Fiestou, ktorá išla 140 km/h. Na to, aby bolo pokorenie rekordu platné, ani Taycan nemohol ostať vo svojej homologizovanej konfigurácii. Čakali by ste špeciálne vylepšenia? Žiadne také. Jednoducho mu vymontovali predné svetlomety a bolo. Nový rekord predstavuje 165 kilometrov za hodinu. To je 45 metrov za sekundu! Jazdec Leh Keen tie stĺpy okolo seba prakticky nemohol vidieť. Nie je náhodou, že práve Taycan Turbo S sa stal novým držiteľom rekordu. Toto auto zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,4 sekundy.