Porsche Panamera a plug-in hybridné pohony? Stovka pod 4 sekundy!

267

Vrcholnú verziu Turbo E-Hybrid so štvorlitrovým osemvalcom Porsche aktuálne dopĺňa o ďalšie dva šesťvalcové plug-in hybridné pohony. V čisto elektrickom režime zvládnu takmer 100 kilometrov a majú brutálny výkon!

Porsche Panamera si fanúšikovia značky doteraz spájali najmä s čisto benzínovými alebo naftovými motormi, no dnes sú už obľúbené aj ekologické plug-in hybridy. Okrem najvýkonnejšej verzie s osemvalcom sú teraz k dispozícii aj dva elektrifikované šesťvalce, Porsche ich označuje ako 4 E-Hybrid a 4S E-Hybrid.

Eko-raketa z Zuffenhausenu

Slabší plug-in hybrid ponúka výkon 346 kW (470 k) / 650 Nm a silnejší disponuje výkonom 400 kW (544 k) / 750 Nm. Verzia 4 E-Hybrid na stovku zrýchli za 4,1 sekundy a 4S E-Hybrid dokonca za 3,7 s! S plne nabitou batériou (kapacita 26 kWh) prejde v elektrickom režime slabší variant 93 a silnejší stále slušných 90 kilometrov.

Vďaka 11 kW palubnej nabíjačke sa plug-in hybridné Porsche Panamera z wallboxu nabije už za 2,5 hodiny, čo je reálne zvládnuteľný čas. Batériu ale môžete nabíjať aj počas jazdy, či už prostredníctvom spaľovacieho motora alebo rekuperáciou.

Vrchol techniky za nemálo peňazí

Porsche Panamera sa môže pochváliť bohatou výbavou aj špičkovými technológiami. Auto napríklad dokáže samo zaparkovať, stráži kvalitu vzduchu v interiéri, aktívne sa drží v jazdnom pruhu a spolujazdec sa môže tešiť z tretieho displeja, ktorý je určený iba jemu. Je tu natáčanie zadnej nápravy aj dvojkomorové vzduchové odpruženie s nastaviteľnými tlmičmi.

Samozrejme, takýto arzenál niečo stojí a navyše je to Porsche… Koľko teda za novú plug-in hybridnú Panameru zaplatíte? Slovenské ceny ešte nepoznáme, no na domácom trhu stojí verzia 4 E-Hybrid najmenej 123 400 eur a 4S E-Hybrid si Nemci kupujú za cenu od 138 200 eur.