Peugeot opäť poodhalil SUV-kupé 408. Náhodou nám ukázal všetko podstatné

1186
Zdroj: TS Peugeot

Keď francúzska automobilka Peugeot po prvý raz oznámila, že pracuje na zbrusu novom SUV-kupé s názvom 408, ktoré sa postaví k súčasnej tristoosmičke, spozorneli sme. Peugeot totiž mohol ísť na obe strany – predstaviť menší model na báze Citroënu C4 alebo väčší na báze Citroënu C5X. Dnes už vieme, ako to je!

Pravdu prezradilo hrdlo palivovej nádrže – prvok, ktorý mávajú platformy vo veľkej miere podobný.

Zdroj: TS Peugeot
Zdroj: TS Peugeot

Veľké sústo

Práve hrdlo nádrže pod pravým zadným oknom prezrádza, že nový model bude postavený na väčšej platforme EMP2. To znamená, že 408 príde predovšetkým s radom benzínových a naftových motorov, prípadne plug-in hybridov, no čisto elektrická verzia je nepravdepodobnejšia, keďže tú na danej platforme hostia zatiaľ len dodávkové modely.

Zdroj: TS Peugeot
Zdroj: TS Peugeot

Ktovie, možno budeme prekvapení. Aj keby nie, už len toto je pre model 408 veľmi dobrá správa – platforma EMP2 ukázala svoje kvality už v rade produktov koncernu Stellantis. A keď je teda už reč o kvalite, tak Peugeot sa chváli, že 408 v súčasnosti prechádza predsériovými testami a už má za sebou viac ako milión kilometrov za všetkých predstaviteľných podmienok.

Automobilka dokonca tvrdí, že testovacie kurzy sú také náročné, že každý kilometer najazdený v týchto podmienkach zodpovedá niekoľkým desiatkam kilometrov pri bežnom každodennom používaní. Peugeot totiž chce, aby kvalita nového modelu bola nekompromisná od prvého kusu. A to je slovo do bitky!

Mrkni naše nové video: