Ozaj, všimol si niekto, že nový Amarok sa bude podobať na Mitsubishi L200?

2148

Asi pred týždňom sme vám dali vedieť, že na pravidelnej konferencii koncernu Volkswagen pre verejnosť sa ukázalo nové SUV-kupé Nivus, založené na malom, mestskom T-Crosse. No ako to tak vyzerá, nebolo to jediné terénniatko od Volkswagenu, ktoré sa dočkalo premiéry.

Svojou virtuálnou premiérou prešli aj prvé skice veľmi populárneho pracovného náradia s nezničiteľnou povesťou a názvom Amarok.

volkswagen amarok autogratis
Zdroj: motor1
Zdroj: motor1

V spolupráci s Fordom

Ako môžete vidieť, v rámci skice je poňatý dosť agresívne a sériová verzia bude pravdepodobne o poznanie menej prísna. To však neplatí o technike pod kapotou, ktorú bude zdieľať s tými najvyvolenejšími v kategórii, s automobilkou Ford. Volkswagen úžitkové vozidlá a Ford Motor Company totiž už na konci roka 2019 podpísali kontrakt o spolupráci.

volkswagen amarok autogratis
Zdroj: motor1
Zdroj: motor1

Čo nás ale na novom Amaroku prekvapilo najviac, je maska chladiča. Aj keď berieme do úvahy, že v automobilovom dizajne existujú isté limity, je až veľmi nápadne podobná Mitsubishi L200 poslednej generácie. Alebo v podstate všetkým Mitsubishi dnešnej doby – je veľmi prekvapujúce, že sa Volkswagen vybral cestou veľkej, chrómovej dekorácie v tvare X. Skice sa však od sériového auta zvyknú líšiť, tak uvidíme.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Avšak nie skôr, ako v roku 2022, na ktorý je premiéra nového Amaroka prichystaná.

NEPREHLIADNITE: