Poďme sa chvíľku tváriť, že sa nič nedeje a pozrime si fotku nového VW Nivus

906
VW Nivus AUTOGRATIS
Zdroj: motor1.com

U nás sa možno kolieska ekonomiky na chvíľu zastavujú, inde si však našimi dnešnými problémami už prešli (alebo ich možno len čakajú). Tak či onak, život ide ďalej, čo sme mohli vidieť na pravidelnej mediálnej konferencii koncernu VW Group. V tej nám automobilka trocha nesmelo ukázala podobu nového SUV-kupé, ktoré zamieri do Európy už budúci rok.

Je to síce trocha iný únik fotografií, než na aký sme bežne zvyknutí, o to viac sme si však istí, že toto auto budeme v budúcnosti stretávať aj u nás na cestách. Každopádne, model „New Urban Coupe“ nazývaný Nivus už uzrel svetlo sveta, aj keď v Brazílii. A takto vyzerá!

VW Nivus AUTOGRATIS
Zdroj: motor1.com
Zdroj: motor1.com

Z toho, čo vidíme na tejto dosť zrnitej fotografii, má model Nivus exteriérový dizajn silne inšpirovaný T-Crossom, ale so šikmou strechou v snahe vytvoriť elegantnejší bočný profil. Snaha relatívne vychádza, pričom je doplnená iným tvarom zadných svetlometov a ich bočného vykrojenia.

Zároveň sme mali možnosť prostredníctvom videa na chvíľu nahliadnúť aj do interiéru vozidla. Nie že by to bolo veľkým prekvapením, ale ten bude taktiež do značnej miery odvodený od T-Crossu, doplneného o digitálny prístrojový panel sprevádzaný dotykovou obrazovkou podobnej veľkosti pre infotainment. A samozrejme, všetko korounované novým logom Volkswagenu.

Zatiaľ, čo je brazílsky začiatok predaja Nivusu na spadnutie, v Európe by sa nový model založený na T-Crosse mal objaviť už na začiatku budúceho roka.

NEPREHLIADNITE: