Nový Volswagen Crafter dorazí už na jeseň tohto roka

159

Volkswagen začal s postupnou obmenou celej modelovej palety svojich úžitkových vozidiel. Po modeli Caddy, novej modelovej rade T6 (Multivan) a modernizovanom Amaroku sa teraz Volkswagen pustil do svojho najväčšieho úžitkového vozidla v ponuke – modelu Crafter.

Novú generáciu tejto veľkej dodávky vyvíja Volkswagen tento krát sám bez spolupráce s Daimlerom. Predaj nového modelu Crafter by mal byť zahájený na jeseň, no prvé rysy a krivky môžme na skicách vidieť už teraz. Volkswagen sa dizajnom nového Crafteru snaží priblížiť konvenčným vozidlám značky. Podpis možno vidieť najmä na ostrých hranách a prednej maske, kde svetlomety priamo nadväzujú na masku chladiča. Špecialitou však bude aerodynamika. Súčiniteľ aerodynamického odporu dosahuje hodnoty 0,33. To je veľmi pozitívna hodnota a podľa slov výrobcu dokonca najlepšia v segmente.

Nová bude taktiež platforma, na ktorej bude Crafter postavený. Tú si Volkswagen vyvinul už bez spolupráce Daimlera a zatiaľ ju neplánuje zdieľať s ostatnými výrobcami.

“Segment Crafteru je najziskovejší spomedzi úžitkových vozidiel. Je teda dostatočne veľký na vytvorenie vlastného auta.” objasnil predseda predstavenstva spoločnosti Volkswagen Úžitkové vozidlá Eckhard Scholz. Rozviazanie spolupráce s Daimlerom by malo Volkswagenu priniesť vyššie zisky.

Za zmienku ešte stojí samotný vývoj vozidla. Vokswagen sa snaží čo možno najviac vyhovieť potrebám a prianiam klientov, ktorý úžitkové vozidlá používajú pri svojej práci. Spoločnosť teda zaistí vysokú kvalitu, robustnosť, praktickosť a veľký úložný priestor.

Crafter druhej generácie bude vyrábaný v úplne novej továrni. Vybudovaná je v poľskom meste Września. Lokalita bola vybraná kvôli zníženiu výrobných nákladov. Závod sa nachádza len 50 kilometrov od fabriky, ktorá vyrába modely Caddy a Transporter.

Divízia úžitkových vozidiel spoločnosti Volkswagen pracuje na druhej generácii modelu Crafter. Vyrobený bude už bez spolupráce s Daimlerom.