Nový Karoq dostal slovenské ceny! Konfigurátor odhaľuje realitu zdražovania

2184
Výbava Active.

Nová Škoda Karoq, jedno z dlhodobo najobľúbenejších SUV medzi slovenskými zákazníkmi, vstupuje do predpredaja na slovenskom trhu. Počnúc dnešným dňom si ho tak slovenskí zákazníci môžu začať konfigurovať a objednávať. Prídu na to, že nový Karoq je o niečo drahší – ale na druhej strane, oveľa vybavenejší.

Nový Karoq štartuje už od 21 270 eur vo výbave Active s motorizáciou 1.0 TSI 81 kW (110 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Prví zákazníci si svoje vozidlá prevezmú na jar 2022.

Zdroj: TS Škoda
Zdroj: TS Škoda

Bohatšia výbava už v základe

Konfigurátor prezrádza, že novinka štartuje na Slovensku od 21 270 eur, a to s motorom 1.0 TSI s výkonom 81 kW (110 k) vo výbavovom stupni Active. Škoda Karoq tak už v základnej výbave disponuje napríklad technológiou Front Assist (výstraha pred kolíziou s podporou núdzového brzdenia a ochrany chodcov) či napríklad Full LED hlavnými svetlometmi a Full LED zadnými svetlami. Vo výbave tiež nechýbajú predné hmlové svetlomety, 6,5-palcový infotainment systém SWING s funkciou Bluetooth, tempomat, parkovacie senzory vzadu či elektrické ovládanie všetkých okien a mnoho ďalšieho.

Výbava Active.

Výbavový stupeň Ambition prináša ďalšie prevažne technologické riešenia. Navyše tu zákazníci nájdu dvojzónovú automatickú klimatizáciu Climatronic, vyhrievanie predných sedadiel bezkľúčové štartovanie, svetelný a dažďový senzor či napríklad Full LED zadné svetlá s dynamickým ukazovateľom smeru.

Výbava Ambition.

Medzi Slovákmi najpopulárnejší výbavový stupeň Style prináša ďalšiu výbavu, ktorá v tejto triede nebýva štandardom. Ide napríklad o Full LED-matrixové svetlomety s natáčaním, 8-palcový infotainment systém BOLERO, bezdrôtový SmartLink s podporou Apple CarPlay a Android Auto, ambientné osvetlenie interiéru, bezkľúčové odomykanie, zamykanie a štartovanie Kessy, adaptívny tempomat, či napríklad možnosť voliť si jazdný režim a, samozrejme, nechýba ani obľúbená 230 V zásuvka s USB-C konektormi vzadu. Medzigeneračne tak nový Karoq Style dostal výbavu navyše v hodnote 1 308 eur.

Výbava Style.

Aj turbodiesel, aj štvorkolka

Nový Karoq je možné vybaviť jedným z dvojice turbobenzínových motorov – 1.0 TSI EVO 81 kW (110 k) alebo 1.5 TSI ACT EVO 110 kW (150 k), pričom silnejší štvorvalec je možné kombinovať aj so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Fanúšikovia naftových motorov môžu voliť medzi motorizáciami 2.0 TDI EVO či 2.0 TDI EVO SCR s výkonom 85 kW (115 k), resp. 110 kW. Oba je pritom možné vybaviť aj 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG, výkonnejší variant so 110 kW ponúka v tomto prípade pohon všetkých štyroch kolies.

Zdroj: TS Škoda
Zdroj: TS Škoda

Sportline od 29 520 eur

Zákazníci tiež môžu siahnuť po dynamicky ladenom variante Škoda Karoq Sportline, ktorý okrem vyššie spomínaných štvorvalcových motorizácií ponúka aj výkonnejší turbobenzínový motor 2.0 TSI 140 kW (190 k) so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG a pohonom všetkých štyroch kolies. Takto vybavený Karoq Sportline pritom štartuje na sume 36 040 eur. Športovo ladený Karoq Sportline však začína v kombinácii s motorom 1.5 TSI ACT EVO 110 kW (150 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou už na sume 29 520 eur.

Karoq Sportline.

Budú aj akčné pakety

Značka Škoda už tradične ponúka k novinke aj akčné pakety, vďaka ktorým sa obľúbené SUV stáva výhodnejším. Bohatšiu výbavu, ktorú zákazníci ocenia najmä v zime, zabezpečí napríklad paket Winter Plus. Ten do výbavy pridáva vyhrievané sedadlá vpredu i vzadu či vyhrievané čelné sklo. Paket Travel Assist poslúži pri dlhších cestách a Karoq vďaka nemu získa prediktívny tempomat, funkciu adaptívneho vedenia v jazdnom pruhu, USB-C slot v držiaku vnútorného spätného zrkadla či rozpoznávanie dopravných značiek.

Zdroj: TS Škoda
Zdroj: TS Škoda

Nadšencov nových technológií zasa poteší napríklad paket Technology Columbus Plus, ktorý pridáva do výbavy 10“ Virtuálny kokpit, navigačný systém Columbus s 9,2“ displejom a online službami na rok či bezdrôtový SmartLink s podporou Apple CarPlay a Android Auto. Fanúšikovia ekológie môžu siahnuť po Eko pakete, ktorý prináša ekologické materiály do interiéru, a to v podobe poťahov z látky či umelej kože, dekoru Piano Black a Nisha či výplne dverí Suedia.

Modernizované akčné SUV Škoda Karoq zároveň dostáva už v základe predĺženú záruku na 5 rokov, resp. 100 000 km. Zákazníci tiež môžu získať nový Karoq ešte výhodnejšie vďaka výkupnému bonusu za staré vozidlo až do výšky 1 700 eur či pri využití akcie 5 rokov pohody, v rámci ktorej si môžu vybrať dva z troch benefitov v podobe mimoriadnej výbavy až do výšky 1 000 eur, poukážky na nákup Škoda Originálneho príslušenstva v hodnote 580 eur (napríklad na nákup zimných kompletov) alebo Servisného balíka 5 rokov / 75 tisíc km (podľa toho čo nastane skôr) zdarma v hodnote 774 eur. Celkovo tak môžu ušetriť až do 1 774 eur.

Mrkni naše nové video: