Nový Fiat Panda: Benvenuto, Pandina!

769

Tretia generácia Fiatu Panda je na trhu už 13 rokov, avšak najnovšie správy dokazujú, že stále nekončí! Popri tom ako taliansky výrobca vyvíja úplne novú elektrickú verziu, uviedol na trh špeciálnu edíciu tej aktuálnej. Volá sa Pandina a predávať by sa mala minimálne do roku 2027.

Z dizajnového hľadiska sú zmeny síce viditeľné, no nie radikálne. Prinášajú príjemné osvieženie a autu dodávajú ďalšie sily v v boji s konkurenciou. Pribudla nová farba Positano Yellow, pričom Panda si naďalej zachová svoj roztomilý terénny “look”.

Spĺňa moderné požiadavky 

Asistenčné a bezpečnostné systémy, ktoré Panda dostala pred 13-timi rokmi už nespĺňajú súčasné požiadavky Európskej únie, takže muselo dôjsť k ich rozšíreniu. Po novom je na palube prítomný asistent automatického krízového brzdenia, asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, ale aj asistent čítania dopravných značiek v kombinácii s aktívnou výstrahou pri prekročení rýchlosti.

Okrem elektronických systémov sa vylepšená Panda môže pochváliť 7-pacovým digitálnym kokpitom, rovnako veľkou stredovou obrazovkou s podporou Android Auto a Apple Car Play, zadnými parkovacími senzormi či tempomatom.

Stále najobľúbenejšia 

Výrobca zatiaľ nespomína žiadne nové pohonné jednotky, naďalej tak bude používať benzínový motor 1,0 Firefly s výkonom 52 kW v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. V tlačovej správe, žiaľ, nie je zmienka o tom, že Panda bude disponovať aj pohonom všetkých kolies.

Pýtate sa ako je možné, že v dnešnej dobe vydrží jedna generácia modelu auta na trhu viac ako 13 rokov? Odpoveď je jednoduchá – na domácom talianskom trhu je totiž Fiat Panda stále najpredávanejším autom vo svojom segmente. Taliani ho proste milujú!