Nová Toyota RAV4 Adventure odhaľuje podobu faceliftu. Utiahne vyše 1,5 tony

2327

Pôvodná Toyota RAV4 v roku 1994 stvorila segment SUV pre voľný čas s agilitou pripomínajúcou osobné vozidlá, a tak si tento prelomový model získal postupne na celom svete vyše 10 miliónov zákazníkov. Toyota sa teraz rozhodla zalíškať sa tým aktívnejším z nich prostredníctvom drsnej verzie Adventure.

RAV4 Adventure dáva jasne najavo svoje zámery funkčným stvárnením prednej partie. Novo poňatá čisto čierna maska chladiča je opticky výraznejšia.

Drsňák

Logo Toyota sa po novom presunulo z nábežnej hrany kapoty do strednej časti, kde je usadené na horizontálne lišty pretínajúce masku. K suverénnemu postoju vozidla a vzhľadu schopného SUV prispieva začlenenie predných hmlových svetiel do nových čiernych rámčekov, ako aj nový nadstavec pod nárazníkom s lesklo striebornou povrchovou úpravou.

Výsledný efekt znásobujú širšie lemy okolo podbehov kolies alebo nové 19-palcové zliatinové disky kolies s matne sivým povrchom. Zodpovedajúci strieborný nadstavec nájdeme aj pod zadným nárazníkom. Vyhotovenie RAV4 Adventure sa bude ponúkať aj v jedinečnom dvojfarebnom laku v kombinácii zelenej karosérie v odtieni Urban Khaki. Strecha, predné stĺpikmi a zadný spojler budú v sivom odtieni Dynamic –  čím vzdáva poctu ikonickej svetlej streche klasického modelu Toyota FJ40 Land Cruiser.

V kabíne zaujme špeciálny dizajn čalúnenia sedadiel s použitím hladkej umelej kože čiernej farby a hlbokého prešívania opierok a sedadiel s kontrastnými oranžovými švami. Vyhotovenie RAV4 Adventure je tiež vybavené prahovými lištami.

Mimoriadne účinný, mimoriadne silný

O pohon RAV4 Adventure sa stará hybridné ústrojenstvo štvrtej generácie od Toyoty, štandardne s inteligentným pohonom všetkých kolies vďaka zástavbe ďalšieho kompaktného elektromotora na zadnej náprave. Hospodárny a súčasne výkonný hybridný pohon, spájajúci elektromotory a benzínový štvorvalec 2,5 litra, ktorý vykazuje jeden z najlepších parametrov termodynamickej účinnosti na svete medzi sériovými motormi, dosahuje maximálny výkon 222 koní. Vďaka pohonu AWD-i je ďalej možné ťahať brzdené prívesy s hmotnosťou až 1 650 kg.

Nový model okrem toho prináša prvky modernizácie pripravené pre RAV4 v modelovom vyhotovení 2022, ako sú napr. nové projektorové LED svetlomety alebo predné hmlové svetlá typu LED. V prípade hybridnej aj čisto benzínovej verzie sa ponúkajú nové desaťlúčové zliatinové disky kolies v striebornom vyhotovení pre líniu výbavy Comfort, resp. lesklo čiernom pre výbavu Selection. V kabíne sa kladie dôraz na ešte vyššie pohodlie a praktickosť prostredníctvom nového LED osvetlenia, elektrického nastavovania sedadla predného spolujazdca, podsvietených spínačov ovládania okien a nových portov typu USB-C na nabíjanie telefónov a mobilných zariadení na cestách.

Na európskych trhoch sa nové vyhotovenie Toyota RAV4 Adventure spoločne s modernizovaným modelovým radom RAV4 začne predávať v priebehu októbra a prvé vozidlá dorazia v prvom štvrťroku 2022.

Mrkni naše nové video: