Nová Dacia Duster má slovenské ceny! Základ je za jedenásť, bude aj automat

5667
Zdroj: Dacia

Facelift druhej generácie mimoriadne obľúbeného presúvadla (nielen) strednej Európy už prichádza aj na náš trh, i keď vo forme predpredaja. Pozreli sme sa bližšie na jeho cenník, ktorý teraz začína na sume 10 790 €, čo je síce o 200 € viac, no s užitočnými vylepšeniami. 


Nie, naozaj nemusíte pol hodiny škúliť na obrazovku a hľadať zmeny pomocou lupy či elektrónkového mikroskopu, zmien sa síce pár odohralo, no predovšetkým pod kapotou.

Bude aj dvojspojkový automat

Takže zatiaľ, čo sa zvonka na Dusteri zmenila predovšetkým optika a pár tvarov plastových častí, to podstatné by sme našli vnútri. Pozrime sa napríklad na ponuku motorov, ktorá prešla miernym osviežením a po novom ponúka len turbodúchadlové jednotky.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Začína sa na agregáte TCe 90 s pohonom predných kolies a vyložene so žiadnou výbavou, čítaj výbavou Access (tzn. nič, okrem základného palubného počítača a elektrických predných okien). Pokračuje sa výbavou Essential a motormi TCe 90 a TCe 100 taktiež len s predným náhonom. V stupni Essential nájde zákazník napríkald výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča alebo DaciaPlugRadio s AUX a USB vstupom a ovládaním pod volantom.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Výbava Comfort značí klimatizáciu, chrómovanú koncovku výfuku, kľučky dverí vo farbe karosérie, tempomat, elektrické spätné zrkadlá a nový systém Media Display s 8″ dotykovou obrazovkou. V tejto výbave je v ponuke aj turbodiesel Blue dCi 115 a štvorvalec TCe 130,  turbodiesel môžete mať aj s pohonom 4×4.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Výbava Prestige zahŕňa 17″ zliatinové disky, systém sledovania mŕtveho uhla, automatickú klimatizáciu, zadnú parkovaciu kameru a systém Media NAV s 6 reproduktormi. Drsňákom prídu vhod aj zatmavené zadné okná.

Priaznivcom benzínu a pohonu všetkých štyroch kolies zasa zavonia motorizácia TCe 150 s manuálom a pohonom všetkých štyroch kolies. Veľkou novinkou pre Duster je automatická prevodovka. Dvojspojková skriňa EDC bude k dispozícii len pre Prestige s motorom TCe 150, predným náhonom a za 19 190 € sa zaradí do vrcholu ponuky. Ste v pokušení? Pozrite si celý cenník tu.

Mrkni naše nové video: