Nissan Leaf sa dočkal aktualizácie. Zmeny nie sú veľké

806
Zdroj: Nissan

Nissan Leaf na rok 2022 dostal malú aktualizáciu. Zmenená je najmä farebná škála a zopár detailov.


Automobilka predstavila nový Nissan Leaf na rok 2022. Prvý masovo vyrábaný elektromobil sa tak vo svojej druhej generácii po piatich rokoch dočkal aktualizácie, ktorá však nie je veľká.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Kolesá a farby

Jednou zo zmien je práve predstavenie nových diskov kolies s aktualizovaným logom Nissan s mnohými lúčmi a rozmerom 16 a 17 palcov. Do palety čisto elektrického Leafu pribudnú aj dva nové odtiene modrej farby Pearl Blue a Magnetic Blue, ktoré boli doteraz dostupné zatiaľ iba na modeli Qashqai.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Pohon aj batérie zostávajú na pôvodnej úrovni. Nissan Leaf dostanete s 40 kWh batériou a výkonom 147 koní. Nissan Leaf e+ s 62 kWh batériou a výkonom 214 koní. Dojazd bude aj naďalej 270 a 385 kilometrov.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Asistenčné systémy

Na palubu sa dostane aj asistenčný systém Nissan ProPilot, ktorý zahŕňa adaptívny tempomat, udržiavanie v jazdnom pruhu a systém pre jazdu v zápche. Rovnako nebude chýbať e-Pedal, vďaka ktorému vám bude na jazdu aj zastavovanie stačiť iba plynový pedál.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Multimédiá budú doplnené technológiou NissanConncect, ktorá zahŕňa okrem klasických továrenských multimédií aj Android Auto a Apple CarPlay. Časom by mal prísť aj hlasový asistent Amazon Alexa. Či sa však dostane aj na slovenský trh, to zatiaľ nie je jasné. Prvý takto vylepšený Leaf by sa mal k zákazníkom dostať v apríli tohto roka.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan
Mrkni naše nové video: