Nissan elektrifikuje. Predstaví 15 nových elektromobilov a postaví fabriku v Európe

510
Nissan Chill-Out
Zdroj: Nissan

Nissan predstavil Ambition 2030. Ponuku elektromobilov v Európe vezme útokom.

Plány Európskej únie na vytlačenie áut so spaľovacím motorom do roku 2035 automobilky nemôžu ignorovať. Nová iniciatíva Ambition 2030 od Nissanu si dáva jasný cieľ. Európa povedie elektrifikáciu značky.

Nissan Hang-Out
Zdroj: Nissan

Uhlíková neutralita celého výrobného cyklu a až 23 elektrifikovaných modelov do roku 2030, z ktorých 15 budú čisté elektromobily. Plány značky rozhodne nie sú malé. Navyše, do roku 2026 má až 75% predaných Nissanov v Európe jazdiť aspoň čiastočne na elektrinu.

Nissan Surf-Out
Zdroj: Nissan

„Sme hrdí na našu dlhú históriu inovácií a na našu úlohu pri vytváraní revolúcie elektrických vozidiel. S našou novou ambíciou sa naďalej ujímame vedenia v zrýchľovaní prirodzeného prechodu na elektromobily vytváraním príťažlivej ponuky pre zákazníkov prostredníctvom nadšenia z jazdy a vytvárania čistejšieho sveta,“ povedal riaditeľ Ashwani Gupta.

Nissan Surf-Out
Zdroj: Nissan

Nissan sa už výrobe elektromobilov v Európe venuje. Koncept EV36Zero je plne integrovaným ekosystémom na ich výrobu.

Nissan Hang-Out
Zdroj: Nissan

Buduje sa pri závode v meste Sunderland v Spojenom kráľovstve a zahŕňa celý výrobný proces od výroby batérii v Gigafactory až po ich renováciu a znovupoužitie. Ako ukážku nových plánov nám Nissan predstavil koncepty Hang-Out, Max-Out, Chill-Out a Surf-Out.

Nissan Max-Out
Zdroj: Nissan
Mrkni naše nové video: