Nechcete unikátny pohrebný Passat z Bazoša? Pri rýchlom jednaní dostanete rakvu

18872
Zdroj: Bazoš.cz

Volkswagen Passat generácie B4 nepatrí zrovna k najobľúbenejším verziám tohto populárneho kombi a sedanu, ktorý v ďalšej generácii trocha “zhatchbackovitie”. Pohrebák si však nevyberáte a možno aj preto v roku 1996 vznikol tento unikátny kúsok, ktorý je teraz na českom Bazoši na predaj za smiešnych 19 tisíc korún. 

Predajca je jeho prvým majiteľom a vozidlo vlastní od novoty. Akoby toho nebolo málo, vozidlo je po veľkom servise a pri rýchlom jednaní dostanete aj rakvu. Počkajte… Čože?

Zdroj: Bazoš.cz
Zdroj: Bazoš.cz

Jediný svojho druhu

Čo sa týka technickej špecifikácie tohto predĺženého krásavca, ide o klasický, volkswageňácky benzínový agregát s objemom 1,8 litra a výkonom 66 kilowattov. Vpredu je klasický biznis, vzadu je však gotická party – za zadnou nápravou bol totiž tento pašík predĺžený o 40 centimetrov.

Zdroj: Bazoš.cz
Zdroj: Bazoš.cz

Predajca uvádza, že prestavba vozidla bola uskutočnená v spoločnosti ROS Brno a auto sa zúčastnilo niekoľkých pohrebných výstav – aj napriek tomu však toto vozidlo zostalo jediným exemplárom.

VIDEO: Škoda Octavia na diaľnici vyškolila Lamborghini. Toto ste ešte nevideli!

Že sa v medzičase nekonal žiaden ďalší majiteľ, to dokazujú aj poznávacie značky so starou nomenklatúrou.

Zdroj: Bazoš.cz
Zdroj: Bazoš.cz

Auto sa predáva s techničákom, v ktorom je celá úprava zapísaná – pri prepise na Slovensko iste pomôže aj rozhodnutie o schávlení tehcnickej spôsobilosti z českého ministerstva dopravy. 

Zdroj: Bazoš.cz
Zdroj: Bazoš.cz

Vozidlo bolo údajne zoservisované na jeseň minulého roku a malo by mať pretesnené vieko ventilov, nasávanie, nové by malo byť aj horné uloženie tlmičov, olej a sviečky. Riešil sa už aj najväčší problém týchto vozidiel – korózia. Takže to je už len sadnúť a jazdiť. Alebo ľahnúť a voziť sa, ale to je v tomto vozidle trocha špecifický prípad.

To najlepšie sa ale z inzerátu dozvedáme na jeho konci – nielen, že za 19 tisíc korún (asi 750 eur) k nemu dostanete sadu zimných a letných kolies, pri rýchlom jednaní dostanete dokonca aj rakvu! A vy viete, že ako by povedal Horst Fuchs…