Najnovší Ford Mustang prichádza na slovenský trh, toto je jeho cena!

693
Zdroj: Ford

Najobľúbenejšie americké športové kupé s burácajúcim osemvalcom pod kapotou prichádza do Európy a neobchádza ani slovenský trh.

Siedma generácia dostupná ako kupé alebo kabriolet prichádza so štíhlejšími LED svetlometmi, agresívnou kapotou, dvojitým otvormi na prívod vzduchu a 19-palcovými zliatinovými diskami. Tie pod sebou v prípade voľby balíka Performance Pack ukrývajú brzdy značky Brembo. V zadnej časti sa nachádzajú ostro tvarované zadné svetlá s ikonickým dizajnom. 

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Solídna výbava v interiéri

Nový Ford Mustang je vybavený 12,4-palcovým digitálnym prístrojovým panelom a 13,2-palcovým displejom infotainmentu s operačným systémom SYNC4. Odstránenie fyzických tlačidiel pre ovládanie rádia a klimatizácie vytvorilo čistejší vzhľad prístrojovej dosky.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

K dispozícii je aj nový o niečo hrubší volant so sploštenou spodnou časťou a športové kožené sedadlá. Výbava zahŕňa aj funkcie Apple CarPlay a Android Auto, bezdrôtové nabíjanie telefónu čí audio systém Bang & Olufsen s 12 reproduktormi.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Viac výkonu

Štandardný Mustang GT (59 900€) má osemvalec 5.0 V8 s výkonom 446 koní a krútiacim momentom 540 Nm.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Vybavený je dvojitým saním a aktívnou výfukovou sústavou s klapkami , ktorá dáva na výber medzi tichým režimom a ikonickým burácaním naštvaného osemvalca.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Mustang Dark Horse (75 000 €) má výkon 453 koní a krútiaci moment 540 Nm. Oba modely sú vybavené buď 10-stupňovou automatickou alebo 6-stupňovou manuálnou prevodovkou Tremec