Na scénu medzi ľahké superšporty prichádza Rezvani Beast

706

Dnes je akosi v obľube postaviť zaujímavý, ľahký, športový automobil, dopovaný silným motorom. Napríklad pred časom sme vás informovali o poľskom superšporte. Ale už aj Slováci budujú jeden. Každopádne teraz na svet prichádza Rezvani Beast, ktorému tvary nakreslil dizajnér Samir Sadikhov.

Tento voz je založený na “motokáre” Ariel Atom. Karoséria z ľahkých uhlíkových vlákien, predné svetlomety so štíhlym profilom a veľký zadný difúzer spolu vytvárajú skutočne agresívne krivky. Tie ešte dopĺňajú disky s priemerom 19 palcov, vyrobené z polyuretánu.

Beast sa bude vyrábať s dvomi motormi. Prvý model, označený Beast 300, poženie vpred turbom preplňovaný dvojliter s výkonom 315 koní (231 kW). Ten so 666-kilogramovým autom v šprinte na 100 km/h zacvičí za 3 sekundy. Beast 500 dostane 2,4-litrový agregát s kompresorom, produkujúci až 500 konských síl (367 kW). S ním vypáli z 0-100 km/h ešte o nejaké tie desatiny rýchlejšie.

Prvé dva kusy z oboch verzii dostanú atraktívnejšiu cenovku. Za Beast 300 si výrobca pýta v prepočte asi 72 000 eur, za výkonnejší variant 90 000 eur. Po vyčerpaní tejto ponuky už cena o nejaké tie tisícky stúpne. Ak ste však šťastným majiteľom Arielu Atom a chcete zmenu, v Rezvani vám ho radi prerobia na Beast.

V americkej Kalifornii sídli spoločnosť Rezvani, ktorá dala život novému superľahkému a supervýkonnému vozu.