Mitsubishi oslavuje výročie. Svoj prvý automobil prerobí na hybrid

354

Presne pred sto rokmi v roku 1917 Mitsubishi predstavilo svoj prvý osobný automobil Model A. Ten bol postavený na základoch modelu Fiat Tipo 3 a ponúkal sedem miest na sedenie. O pohon sa starala 2,8 litrová jednotka s výkonom 35 koní. Maximálna rýchlosť bola úctyhodných 98 km/h.

Automobilka samozrejme toto sté výročie plánuje osláviť, no trošku netradične. Mitsubishi požičia jeden zo svojich exemplárov Modelu A spoločnosti West Coast Customs, ktorá staručké Á-čko prestavia na moderný hybrid. Spoločnosť túto úlohu pojme samozrejme vo veľkom štýle a auto dostane platformu z modelu Outlander, pohon všetkých štyroch kolies a už spomínaný hybridný motor. V praxi to bude znamenať, že storočný Model A bude poháňať benzínový dvojliter v spolupráci s dvoma elektromotormi (pre každú nápravu jeden).

Model A bol vyrábaný ručne v rokoch 1919-1921. Celkovo sa z neho vyrobilo len skromných 22 kusov. Hlavným problémom pri predaji bola vysoká cena. Len málokto si v tej dobe mohol dovoliť kúpiť vlastný automobil a Mitsubishi so svojim prvým modelom nemohlo konkurovať lacnejším európskym autám.