McLaren rozširuje svoje portfólio

635

Briti odhalili technické parametre a dizajn nového modelu 650S vo verzii kupé, o mesiac sa dočkáme aj Spider-a. Výkonom sa dostáva medzi spomínané dva automobily. Pod kapotou bude bublať známy osemvalec s objemom 3,8 litra a vojicou turbodúchadiel. Ponúknuť by pritom mal 650 konských síl (o 25 koní viac ako 12C) a 680 Nm, vďaka čomu mu šprint na stovku bude trvať len tri sekundy. 200 km/h sa na tachometri objaví už po 8,4 sekundách.

Inžinieri prenesú predok “pé-jednotky” na tento 650-koňový superšport. Neslúži totiž len na imidž, výrazne zvyšuje prítlak, čo predstavuje až o 40 % viac oproti 12C. Pre ďalšie zlepšenie športových vlastností prichádza 650S s novými tlmičmi, ktoré sú tuhšie o 22 % a poskytnú omnoho komfotnejšiu jazdu. Bol tiež preprogramovaný softvér prevodovky, ktorá má teraz hladšie radenie v automatickom a rýchlejšie preradenia v manuálnom režime.

S rozsiahlejšou štandardnou výbavou, ktorá zahŕňa karbón-keramické brzdy, satelitnú navigáciu, kované zliatinové disky či “alcantarové” čalúnenie, sa rozširuje aj sortiment farieb o 4 nové. Ako príplatková výbava sa má objaviť napr. zadná parkovacia kamera a pretekárske sedadlá z uhlíkových vlákien.

Súčasne McLaren zahájil už aj prijímanie objednávok pri cene od 195 000 britských libier za kupé. Milovníci vetra vo vlasoch si však budú musieť priplatiť navyše 20 000 libier. Premiéru si nová “šestopäťdesiatka” odbije v Ženeve.

Nový McLaren poniesie označenie 650S a postavia ho na základe 12C. Dizajn však poberie od oboch doteraz ponúkaných modelov, P1 a 12C.