Takto znie nový Ford Mustang! Má normálny motor

1412
Zdroj: Ford

Kolujú dohady, že ani v USA nebude osemvalec čistokrvný. No zvuk má parádny.

Siedma generácia jedného z najlegendárnejších áut na našej planéte je už na spadnutie. Ford ju odhalí na autosalóne v Detroite už 14. septembra. Aby fanúšikom spríjemnil čakanie, na Twitter zavesil ukážku toho, ako bude nový Mustang znieť. A nie sme sklamaní.

Pod kapotou bude bublať neodmysliteľný vidlicový osemvalec V8 s veľmi agresívnym zvukom z nahrávky. Ten by mal byť podľa aktuálnych informácií odvodený od terajšieho 5-litrového motora, ktorý sa stihol dostať ešte aj do Mustangov v Európe. Rovnako by mal zostať v ponuke aj 2,3-litrový EcoBoost, no pridať by sa mohla hybridná motorizácia. Portál Motor1 totiž zistil, že inžinieri pracovali aj s touto verziou. V nej by sa o pohon predných kolies staral elektromotor a zadnú nápravu by obhospodaroval tradične spaľovací motor. Či sa riešenie dostane aj do sériovej výroby, to zatiaľ nie je jasné.

Už teraz je však nad slnko jasnejšie, že Mustang zostane za veľkou mlákou. Vy sa tak môžete pokochať aspoň pohľadom na elektrický Mustang z nášho videa. Ktorý nemá nič spoločné so spaľovacím, no napriek tomu zvláštnym spôsobom dáva zmysel.