Na predaj je Audi A8 TDI Long, ktorým jazdila Madonna. Nie je ani veľmi drahé!

1761

Toto sa veru nestáva každý deň. Kráľovná popu, ako prezývajú slávnu speváčku Madonnu, jazdila týmto krásnym exemplárom Audi A8 Long s obľúbeným turbodieselom 4.2 V8 TDI od roku 2005 do roku 2010. Po nej ju vlastnilo anglické Audi a teraz môže byť vaše – za veľmi rozumnú cenu!

Takže od novoty len dvaja majitelia, Madonna a Audi. Madonna vraj potrebovala svižné, luxusné a nenápadné auto, ktorým by mohla cestovať v rámci Londýna – a nenápadnejší mohol byť snáď už len Volkswagen Phaeton. Ale vo Volkswagene by to nešlo, chápeme.

Kráľovná parkovania

Za svoje peniaze môžete mať tento kus nedávnej popkultúrnej histórie aj vy. Toto auto totiž mapuje jednu z rušnejších kapitol jej života, a teda pomerne verejný rozvod s Guyom Ritchiem. Aj preto má toto vozidlo v papieroch ako prvého vlastníka Madonnu Ritchie Ciccone (jej rodné priezvisko).

Zdroj: KGF Classic Cars

Madonna vlastnila auto do roku 2010 a počas tohto času riadil auto jej osobný šofér. A tu prichádza legenda, ktorou je toto auto opradené: pri jej častej návšteve posilňovne Madonna trvala na tom, že ju vždy vyhodí vonku a následne počká pred posilňovňou aj napriek tomu, že je pred ňou zákaz parkovania.

Zdroj: KGF Classic Cars

Madonna sa takto chcela vyhnúť konfrontácii s paparazzi, ktorí jej vďaka prebiehajúcemu rozvodu nechceli dať pokoj. Namiesto toho jej však nedali pokoj s pokutami za parkovanie, na ktoré sa upriamila ich pozornosť hneď potom. Aj preto momentálne nájdete na internete veľké množstvo fotografií práve tejto A8 s pokutou za parkovanie zasunutou za stieračom.

Inzerát o vozidle ďalej hovorí asi všetko, čo by ste čakali – je to vozidlo v plnej výbave s prémiovým ozvučením a interiérom vo výbornom stave, s plnou servisnou históriou a priamo od dílera značky Audi, takže to isto nebude žiadna “zápalka”. Tomu zodpovedá aj cena, ktorá je (vzhľadom na pôvod auta) viac-menej rozumná: len 24 995 libier, v prepočte asi 29 595 €! 

Majte na pamäti, že tomuto exempláru hodnota len porastie…