McLaren 570S GT bude zrejme štvormiestny

143

Čo dnes McLarenu najviac chýba, je model pre aspoň štyroch pasažierov. Ide o športovo zameranú značku, čiže ich súčasné počínanie je úplne pochopiteľné, ale stále je tu široká klientela, ktorá si pýta štvormiestny športiak, ako napr. Ferrari FF či California.

Zdá sa ale, že McLaren na to pôjde iným, ojedinelým spôsobom. Model 570S by mal dostať predĺžený karbónový monokok, ktorý je schopný poňať ďalšie dve sedačky. Nečakajte však toľko priestoru, koľko zvládne poskytnúť také Ferrari FF. Predsa len Mac má motor v strede a tento Talian vpredu.

Toto je jediné pádne vysvetlenie exemplárov podobným tomu v galérii, ktoré poslednú dobu brázdia verejné komunikácie. Z bočného pohľadu sa totiž zdajú dlhšie oproti klasickému 570S a navyše už sa neočakáva iný typ kupé. Poznáme už aj jeho 540-koňový variant Časom príde aj roadster.

Motoricky by zmeny nastať nemali. Očakáva sa tak 3,8-litrový dvojito preplňovaný osemvalec s výkonom 419 kW (570 k) a 600 Nm. 570S GT by k tomu malo priniesť spomínané zadné sedačky, ktoré síce nebudú oplývať ani len priemerným priestorom na nohy, určite však príde vhod minimálne pri odkladaní menšej batožiny.

Ak sú všetky špekulácie správne, novinku uvidíme čoskoro, možno už počas prvého novoročného autosalónu v Detroite.

Na verejnosti sa objavuje záhadné zahalené kupé McLaren 570S. Mohlo by ísť o jeho štvormiestny variant.