Mazda 3 s turbom, 225 koňmi a štvorkolkou je realitou. Pozrite si uniknuté video!

3335

Vďaka Internetu a informačným technológiám to vyzerá, že sa dnes už nedá utajiť absolútne nič. Svoje o tom bude vedieť napríklad mexické zastúpenie Mazdy, keď sa jeho zamestnanci zajtra ráno zobudia a zistia, že omylom prezradili svetovú premiéru naplánovanú až na pozajtra. 

V drsných šírych metaforických vodách Internetu by sa táto informácia možno stratila, no aj vďaka šikovným ľuďom z portálu Motor1 sa o takýchto milých nedorozumeniach o chvíľu dozvedá celý svet, vrátane vás na našich stránkach. A čo je vo veci? Ó, samozrejme. Mazda 3 dostane konečne potentný motor!

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

So štvorkolkou, bez manuálu

V prípade Mazdy 3 sa hodí citovať slovenského klasika: Žiaľbohu, a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu, sme ju doteraz nedostali presne v tej špecifikácii, ktorá by poškrabkala nadšencov na tých správnych stranách srdcovej komory. Je tu síce výborný štvorvalec Skyactiv X, po dlhočiznej kampani sme však od neho mali asi príliš veľké očakávania.

Inak, 529 000 pesos je v prepočte asi 21 000 €. Úplne legitímne žiarlim.
Zdroj: YouTube

So 180 koňmi skrátka vynikajúci podvozok trojky predbieha potenicál motora. Až doteraz – vyzerá to, že Mazda 3 dostane nový najsilnejší motor, a že ho dostane globálne. Dnes už vďaka mexickému zastúpeniu automobilky vieme, že ten silnejší motor bude 2,5-litrový štvorvalec s turbom a výkonom 225 koní feat. 420 newtonmetrov krútiaceho momentu.

TEST: Mazda 3 Skyactiv X | Charakter

Z mexického videa je taktiež zrejmé, že novinka bude využívať výhradne pohon všetkých štyroch kolies, na ktoré ho bude posielať len automatická prevodovka. Všetci manuálni elitári, ktorí sa tešili na príjemne mechanickú kulisu prevodovky, ktorú poznáme zo „slabšej“ trojky, môžu začať plakať od-té-raz. Majme však na pamäti, že európska špecifikácia sa od tej americkej pravdepodobne bude líšiť. Ak vôbec príde.

Všetko podstatné je však dokázané: Áno, väčší motor sa do nej skutočne vojde. Zdieľajte, kým to nezmažú!

NEPREHLIADNITE: