Máte radi videohry? Tak to budete interiér nového Nissanu Qashqai zbožňovať!

1096
Interiér nového Qashqai sa nám ukázal nedávno.
Zdroj: TS Nissan

Takmer pätnásť rokov predaja umožnilo dizajnérskym a inžinierskym tímom Nissan získať spätnú väzbu miliónov zákazníkov a zabezpečiť, aby bola najnovšia generácia modelu Qashqai doposiaľ najviac zameraná na vodiča.


Pokročilé technológie Nissan Intelligent Mobility sú vodičovi na dosah ruky a ponúkajú pohodlie a kvalitu pri každom dotyku. Nové prémiové materiály, inteligentné funkcie a premyslené detaily vylepšujú kabínu populárneho crossoveru ešte ďalej.

Zdroj: TS Nissan
Zdroj: TS Nissan

Nové sú prepracované sedadlá s kožou Nappa, ktorých výroba trvá až 25 dní a vyšívanie nového 3D diamantového dizajnu viac ako 60 minút na každom sedadle. Dotyk luxusu dodáva masážna funkcia sedadiel s tromi programovateľnými režimami vo verziách s najvyššou výbavou pre obe predné sedadlá, s pohodlným nastavovaním prostredníctvom informačno-zábavného systému NissanConnect.

Displeje, všade samé displeje

Väčšia, 9-palcová obrazovka NissanConnect s vyšším rozlíšením, je digitálnou bránou k navigácii, zábave a nastaveniam vozidla a je kompatibilná so systémami Android Auto® a Apple CarPlay®, s bezdrôtovou technológiou Apple CarPlay®. Viacero používateľských profilov s nastaveniami pamäte umožňuje každému vodičovi prispôsobiť navigáciu, hudbu a systémové predvoľby.

Zdroj: TS Nissan
Zdroj: TS Nissan

Či už je to rádio DAB alebo hudba streamovaná zo smartfónu, vynikajúca reprodukcia zvuku je zabezpečená vďaka zvukovému systému Bose® Premium. Bude vybavený 10 reproduktormi a basovým boxom Bose Acoustimass® umiestneným v batožinovom priestore.

Nový Nissan Qashqai bol nafotený pri testovaní! Toto všetko o ňom zatiaľ vieme

Nový, plne digitálny 12,3-palcový TFT displej s vysokým rozlíšením, ponúka výber konfigurovateľných usporiadaní na zobrazenie navigácie, zábavy, informácií o premávke alebo vozidle, a to všetko pomocou nového dotykového prepínača na volante. K digitálnemu pozadiu TFT je pridaná tradičná textúra brúseného skla „Kiriko“ – previazanie na japonskú DNA spoločnosti Nissan.

Zdroj: TS Nissan
Zdroj: TS Nissan

Nový inovatívny 10,8-palcový Head-Up Display poskytuje najväčšiu veľkosť obrazu v segmente. Kľúčové informácie ako navigácia, asistencia vodiča a informácie o ceste sú premietnuté na čelné sklo v zornom poli vodiča, čo umožňuje vodičom sústrediť sa na cestu pre väčšie pohodlie a istotu za volantom.

Prepojená budúcnosť

Vozidlo je plne kompatibilné so zariadeniami Google Assistant a Amazon Alexa, pričom funkcia Alexa bola predstavená pre tretiu generáciu modelu Qashqai. Systém podporuje širokú škálu príkazov vrátane schopnosti vodičov posielať ciele navigácie automobilu hovorením so svojím smartfónom, čím sa minimalizuje čas potrebný na zadanie cieľa. Prostredníctvom aplikácie pre smartfóny NissanConnect sú k dispozícii funkcie ovládania vozidla, ako je napríklad spustenie klaksónu a svetiel na diaľku, ako aj diaľkové zamykanie a odomykanie dverí.

Zdroj: TS Nissan
Zdroj: TS Nissan

Nový Qashqai predstavuje funkciu “informácie o stave vozidla”, ktoré si môžete prezerať prostredníctvom aplikácie a ktoré používateľov informujú, ak ich vozidlo vyžaduje urgentnú údržbu, a poskytujú živé vyhodnotenie výkonu a všetky výstrahy týkajúce sa poruchy. História a analýza jazdy sú k dispozícii aj prostredníctvom aplikácie, takže používatelia môžu vidieť minulé cesty zhrnuté podľa prejdenej vzdialenosti a času.

Zdroj: TS Nissan
Zdroj: TS Nissan

Ak vodič nepoužíva navigáciu vo svojom smartfóne, má prístup k TomTom 3D mapám a live dopravným informáciám, ktorá obsahuje pokročilé navigačné funkcie, ako sú napríklad aktualizácie bezdrôtových máp, dopravné podmienky v reálnom čase, Google Street View, polohy rýchlostných radarov a ceny pohonných hmôt. Navigácia door to door je tiež k dispozícii prostredníctvom aplikácie vrátane funkcie My Car Finder.

Zdroj: TS Nissan
Zdroj: TS Nissan

Qashqai ako prvý medzi modelmi Nissan ponúka pohodlné bezdrôtové nabíjanie pre smartfóny s výkonom 15 W – patrí medzi najvýkonnejšie v segmente – a je schopná pojať aj tie najväčšie rozmery zariadení, vrátane nedávno predstaveného Apple iPhone 12 Pro Max. Prepojiteľnosť sa rozširuje na všetkých cestujúcich vďaka stredovej konzole, ktorá teraz ponúka predné a zadné USB nabíjacie pripojenie s portami USB-A aj USB-C.

Znie ako videohra

Akustické upozornenia nového modelu Qashqai, ktoré odrážajú japonskú DNA modelu, boli vyvinuté v spolupráci s japonským vývojárom videohier a vydavateľom Bandai Namco. Zvuky boli vyvinuté tak, aby boli harmonickejšie, s melodickým dvojtónom.

Zdroj: TS Nissan
Zdroj: TS Nissan

Zväčšený rázvor náprav nového modelu Qashqai v kombinácii s efektívnejším využitím vnútorného priestoru znamená viac priestoru pre posádku. Priestor pre kolená pasažierov na zadných sedadlách narástol o 28 mm na hodnotu 608 mm, rovnako narástol priestor v oblasti ramien medzi vodičom a spolujazdcom. Priestor nad hlavou narástol o 15 mm vďaka nárastu vonkajších rozmerov.

Elektrické ovládanie dverí batožinového priestoru s funkciou hands-free zabezpečuje pohodlné otváranie v situácii, kedy sú vaše ruky všetko len nie prázdne. Veľkosť batožinového priestoru narástla o viac ako 50 litrov v porovnaní s predchádzajúcou generáciou vďaka dodatočným 20 mm priestoru ušetreným pri konštrukcii zadnej nápravy.

Pre jednoduchšie nakladanie batožiny počas zhoršených svetelných podmienok je batožinový priestor vybavený dvojitým osvetlením. Zároveň je v ňom umiestnená aj 12 V zásuvka pre napájanie zariadení ako prenosná chladnička napr. pre pohodlné kempovanie.

Aj odkladacie priestory v kabíne boli prepracované s cieľom zvýšenia využiteľnosti. Držiaky na nápoje v stredovej časti sú posunuté ďalej od seba s cieľom jednoduchšej manipulácie s malými pohármi a priestory vo dverách pojmú až 1.5 litrové fľaše namiesto iba 500ml fliaš predchádzajúcej generácie.

Mrkni naše nové video: