Manhart upravil Supru: 550 koní si za klobúk nedáte

455
Zdroj: Manhart

Toyota GR Supra je malý a svižný športiak japonskej značky. Úpravca Manhart ho vyladil na výkon, ktorý len tak neskrotíte. Pod kapotou má neskutočných 550 koní.

Od sedemdesiatych rokov je model s názvom Supra ikonickou súčasťou porfólia Toyoty. Dnes pod názvom GR Supra ponúka japonská automobilka športiak s dvojlitrovým motorom a spotrebou iba 6,3 litra na 100 km. Ak však chcete športiak, asi kašlete na spotrebu. Dôležitý je výkon. A presne to isté si myslí aj úpravcovská spoločnosť Manhart.

Zdroj: Manhart
Zdroj: Manhart

MANGART GR 550 je upravená verzia s výkonom 550 koní. Pod jej kapotou sa skrýva trojlitrový benzínový radový šesťvalec, ktorému v “postprodukcii” pridali až 210 koní! Krútiaci moment sa zvýšil z 500 na 770 Nm.

Pod kapotou kopa noviniek

Nové špeciálne turbo, nové chladenie, nové odvádzanie spalín, nové výfuky. V tomto aute ostala pôvodná len karoséria a srdce. Aj to dostalo poriadnu šupu adrenalínu.

Zdroj: Manhart
Zdroj: Manhart

Dizajn dopĺňajú aj čierne 20-palcové disky dostupné výnimočne pre verziu Manhart. Rovnako ako aj matné fólie zlatožltej farby. Jednotlivé prvky si od úpravcu môžete zakúpiť samostatne. Ak by ste však chceli to naj, pripravte si k svojej Supre ďalších aspoň 20 000 eur.

NEPREHLIADNITE: