Ľudové vozidlo tretej generácie. Dacia Sandero, Stepway a Logan sa nám páči

3885
Zdroj: Dacia

Dacia sa rozhodla pretvoriť “esenciálne” auto. Tento titul patrí modelom Sandero, Sandero Stepway a Logan, ktorých nové generácie sa predstavujú na prvých fotografiách. Oficiálna premiéra so zverejnením všetkých údajov prebehne 29. septembra.

Na fotografiách môžete vidieť už tretiu generáciu modelov Dacia Sandero, Sandero Stepway a Logan. Tie prichádzajú s kompletne novým dizajnom a prísľubom skvelej hodnoty za peniaze svojich zákazníkov.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

V priebehu 15 rokov dokázala značka Dacia vrátiť pojem “ľudové vozidlo” späť do reality bežných dní a rozšíriť ho do bohatej modelovej ponuky.

Ľudové auto dneška

Začnime modelom Sandero, ktoré pokladá základný kameň pre modelovú ponuku značky Dacia. Prichádza s omnoho elegantnejším dizajnom než predošlá generácia, prakticky od prednej masky, cez nižšiu líniu strechy až po mierne rozkročený postoj. Svetlá výška sa však aj napriek na prvý pohľad nižšie položenému podvozku nijak nezmenila.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Dacia Sandero Stepway však zdvihnutou svetlou výškou už disponuje. Predná maska je od bežného modelu Sandero výrazne agresívnejšia a plnšia akčných plastových prvkov či lemov. Nový Logan je však s výnimkou “kufra” prakticky dizajnérsky zhodný s hatchbackom Sandero. Sedan má však výrazne zredukované bočné presklené plochy.

Modely Sandero, Sandero Stepway a Logan budú na ceste neprehliadnuteľné, respektíve omnoho výraznejšie než doteraz, vďaka typickým svetelným podpisom vpredu a vzadu.

NEPREHLIADNITE: