Ľubomír Višňovský rozširuje svoj vozový park o unikátne BMW M4

488

Rýdza pretekárska atmosféra, nezameniteľný exteriér inšpirovaný pretekárskymi vozidlami DTM či pôsobivé dynamické parametre. Aj týmito slovami by sme mohli charakterizovať limitovanú 200-kusovú edíciu modelu BMW M4 DTM Champion Edition. Unikátne vozidlo oslavujúce víťazstvo Marca Wittmana odteraz parkuje aj v garáži bývalého slovenského hokejového obrancu Ľubomíra Višňovského.

Je o mne známe, že k značke BMW mám dlhodobý a až citový vzťah. Kedysi som sa rekreačne venoval pretekom na okruhu v kategórii DTM, najvýkonnejšie modely M boli toho neodmysliteľnou súčasťou. Teraz si jazdu vychutnám na civilnom aute s technológiami a vlastnosťami pretekárskeho auta,“ opisuje bývalý hokejový obranca. Unikátny kúsok si Višňovský nechal na Slovensko doviezť od dealera Group M so showroomom v bratislavskej Dúbravke.

BMW M4 DTM Champion Edition poháňa trojlitrový šesťvalec s výkonom 368 kW (500 koní). Akceleráciu z pokoja na 100 km/h zvládne vozidlo za 3,8 sekundy a ručička tachometra sa zastaví až pri rýchlosti 305 km/h. Okrem dizajnu inšpirovaného pretekárskymi vozidlami DTM sa divízia M pohrala aj s jazdnými vlastnosťami, ktoré sú v porovnaní s klasickou M4-kou výrazne dynamickejšie. BMW si za toto vozidlo pýta čiastku takmer 150 tisíc eur. Viac informácií o tomto vozidle nájdete tu.