Lamborghini s Aventadorom končí. Predtým však prinesie limitovanú verziu

1106
Zdroj: Lamborghini

Spolu s Aventadorom končí aj s čisto spaľovacími autami. Labutia pieseň však bude stáť za to.

Ako sa rozlúčiť s modelom auta? Nuž, jedna z možností je nechať ho bezútešne uhynúť v mori stále sa znižujúcich objemov produkcie a dúfať, že si jeho odchod nikto nevšimne. Druhou možnosťou je vystrojiť takú oslavu, že na ňu nikto nezabudne. A presne tú cestu volilo Lamborgini. Goodbye párty, ktorú si nenecháte ujsť.

Zdroj: Lamborghini
Zdroj: Lamborghini

Prišla v podobe modelu LP780-4 Ultimae. Ide o limitovanú edíciu športiaka s motorom V12 vyladeným na 770 koní. Tento výkon mala doteraz len špecifikácia SVJ! Rovnako pôjde o posledný model bez elektrifikácie pohonu.

Zdroj: Lamborghini
Zdroj: Lamborghini

Valce s celkovým objemom 6,5 litra vytláčajú okrem 770 koní aj krútiaci moment 720 Nm. Rovnako ako v SVJ. Oproti SVJ je však ľahšie o 24 kíl a z 0 na 100 km/h sa dostane za 2,8 sekundy… Rovnako ako SVJ. Teraz to vyzerá, že až také unikátne nie je, čo?

Zdroj: Lamborghini
Zdroj: Lamborghini

V každom prípade, je limitované. Automobilka vyrobí len 350 kusov klasického modelu v karosérii kupé a 250 roadsterov bez strechy. Obe karosárske verzie budú mať jemne aktualizovaný dizajn interiéru aj exteriéru. Na cesty, i keď slovenské asi nie, by sa malo dostať už v tomto roku.

Mrkni naše nové video: