Lamborghini predstavilo Huracan so sťahovacou strechou

79

Exkluzívna talianska automobilka si na tohtoročný autosalón LA Auto show priniesla svoj najnovší návrhársky počin. Je ním luxusný roadster Lamborghini RWD Huracan, ktorý si zachoval úchvatný vzhľad a charakter výkonného superšportu. Luxusom pretkaný športový model s pohonom zadnej nápravy váži 1509 kilogramov, takže je o 119 kg ťažší ako kupé LP 580-2, no o 86 kilogramov ľahší ako model LP 610-4 s pohonom oboch náprav.

Jednou z noviniek je aj sťahovacia strecha. Tá sa dokáže zložiť za sedadlá vodiča a spolujazdca v priebehu len 17 sekúnd. Manipulácia so strechou je možná do rýchlosti 50 km/h. Fanúšikov športových áut však istotne viac zaujmú údaje o pohonnej jednotke.

Lamborghini neostalo svojej povesti nič dlžné a pod kapotou Huracanu je, už tradične, uložený veľký desaťvalcový agregát s objemom 5,2 litra, ktorý produkuje výkon až 426 kW a krútiaci moment 540 N.m.. Vďaka tejto motorizácii sa nový Huracan rozbehne z 0-100 km/h v priebehu 3,6 sekundy a ručička tachometra sa môže vyšplhať až na hodnotu 321 km/h. K radeniu slúži dvojspojková sedemstupňová prevodovka LFD. Vodič ma výber medzi automatickým režimom a manuálnym radením prostredníctvom pádiel za volantom.

Pomocou tlačidla na volante môže vodič ovládať aj systém inteligentného riadenia (Adaptive Network). Ten okrem iného vodičovi ponúka výber z troch jazdných režimov – Strada, Sport a Corsa. Najviac zábavy si užijete samozrejme s režimom Sport. Všetky informácie sa vodičovi zobrazia na veľkom až 12,3 palcovom displeji na prístrojovej doske. Lamborghini zatiaľ neprezradilo detaily o cene a dostupnosti.

Roadster z talianskej dielne jazdí až 321 km/h a vďaka novej technológii zaberie zloženie strechy len 17 sekúnd.